به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای شمس آباد، «چوهدری عبدالغفور خان» رئیس سازمان توسعه گردشگری پاکستان اصرار دارد که او را «مشهدی چوهدری عبدالغفور» بدانیم و حتی این را به استاندار خراسان رضوی نیز می‌گوید.

او فردی با صفاست که از هر فرصتی برای بیان حدیث و روایت و یا اشعار زیبای اقبال استفاده می‌کند، عاشق سادگی دوران کودکی است و این را در برخورد با دسته‌ای از کودکان که برای تفریح به بوستان کوهسنگی مشهد آمده‌اند پنهان نمی‌کند.

وی در گفتگوی اختصاصی و صمیمانه با شمس آباد می‌گوید: هشت بار در پاکستان وزیر بوده‌ام و تمام عمر سیاسی خود را با یک لحظه زیارت حرم امام رضا «ع» قابل مقایسه نمی‌دانم.

در ادامه گفتگوی اختصاصی با ایشان را مطالعه می‌فرمائید:

شمس آباد: لطفا خود را معرفی کرده و از سوابق سیاسی خود برای ما بگوئید:

مشهدی عبدالغفور: نام من «چوهدری عبدالغفور خان» است ولی شما من را «مشهدی چوهدری عبدالغفور خان» صدا کنید، سفر به ایران و مشهد مقدس تحولی عمیق در زندگی من به حساب می‌آید و علیرغم اینکه ۵۸ سال سن دارم احساس می‌کنم در حرم امام رضا«ع» دوباره متولد شدم.

شمس آباد: از سفر خود به ایران و به خصوص دیدن شهرهای مشهد و تبریز بگوئید.

مشهدی عبدالغفور: من در اصل به ایران سفر کردم تا ادای احترامی به مسئولین محترم استانداری خراسان رضوی که دلسوزانه در پی حل مشکلات زوار پاکستانی بودند انجام بدهم و در همایش «تبریز، پایتخت گردشگری جهان اسلام» نیز شرکت کنم ، خدا را شکر می‌کنم که هر دوی این اهداف به خوبی حاصل شد، تبریز شهر بسیاری زیبایی است و مردم مهربانی دارد ولی من در مشهد امام رضا«ع» را پیدا کردم و حقیقتا نمی‌توانم حال خوش معنوی که در حرم امام رضا «ع» را داشتم توصیف کنم. این امام رئوف مرا دعوت کرد و سپس به عنوان یک میهمان ویژه به من اجازه داد تا برای زوار پاکستانی سخنرانی کنم، فکر نمیکنم هیچ گاه در زندگی خود چنین لحظات زیبایی را تجربه کنم، واقعا باید بگویم هشت دوره وزرات من یک طرف و یک ثانیه حضور در حرم امام رضا«ع» یک طرف ( اشک مانع ادامه صحبت های ایشان می‌شود).

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شمس آباد - کاری کنید ترامپ از بایکوت اقتصادی مأیوس شود

شمس آباد: با توجه به مسئولیتی که دارید نگاه شما به حوزه توریسم و همچنین ارتباط دو کشور ایران و پاکستان چیست؟

مشهدی عبدالغفور: شما باید بدانید که دوران سخت گذشته تمام شد، همانطور که خون هزاران شهید سلامت انقلاب اسلامی ایران را بیمه کرده است و مردم در سایه امنیت زندگی بسیار خوبی دارند، ما نیز طی سالهای اخیر هزاران قربانی در مبارزه با تروریسم تقدیم کرده‌ایم و اینک با شکست دادن تروریست به امنیت و آسایش دست پیدا کرده ایم،پاکستان به ایران نیاز دارد و ایران نیز به پاکستان زیرا خدا ما را همسایه هم قرار داده است، ما باید دست در دست هم داده و در مسیر دوستی و برادری پیش برویم، من یقین دارم تاریخ جلسات ما وهیات ایرانی را در دل خود ثبت خواهد کرد زیرا قرار است در ارتباط میان دوکشور انقلابی عظیم به وجود آمده و دوستی‌ها بسیار بیشتر از قبل شود،  من حوزه گردشگری را بهانه‌ای می‌دانم که ارتباط بین کشورهای مسلمان به بهترین شکل صورت گرفته و وحدت مسلمین نقشه دشمنان مشترک به خصوص اسرائیل جنایتکار را نقش بر آب کند، این شعر باید سرلوحه کار ما باشد :

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : «شلدون آدلسون» هزینه انتقال سفارت آمریکا به قدس را تأمین می‌کند

ایکهونمسلمحرمکیباسبانیکیلی  نیل کیساحلسیلیکرتابهخاککاشغر

یعنی مسلمانان برای دفاع از حریم اسلام از نیل گرفته تا کاشغر (تمام دنیای اسلام) باید متحد شوند.

شمس آباد: توافق‌های شما با هیات ایرانی و بخش خصوصی در ایران برای حل مشکلات زوار چه میزان موفقیت در پی داشته است؟

مشهدی عبدالغفور: ما یک بار در اسلام آباد همدیگر را دیده‌ایم و جلسات مختلفی باهم داشتیم و یک بار هم ما در مشهد میهمان این عزیزان بوده‌ایم، در حال اکنون پیش نویس تفاهم نامه‌ای آماده شده است که تمام بندهای آن قابلیت اجرایی شدن دارد و در صورت تحقق این تفاهم نامه دیگر مشکلی زوار پاکستانی را تهدید نخواهد کرد، این تفاهم در سفر دوم هیات ایرانی به پاکستان که قرار است بعد از عیدفطر انجام شود امضا خواهد شد و البته دولت‌های دو کشور ناظر بر اجرای بندهای این تفاهم‌نامه هستند و مسئولیت اصلی به عهده بخش خصوصی دو کشور گذاشته شده است.

شمس آباد: آیا برای سفر گردشگران ایرانی به پاکستان تمیهداتی اندیشیده شده است؟

مشهدی عبدالغفور: سوال بسیاری خوبی است ، یکی از مهم‌ترین اهداف ما از این تفاهم‌نامه تحقق این موضوع است، ما باید همکاری خود در زمینه‌های مختلف را با کشور عزیز ایران افزایش دهیم، قطعا برای حضور گردشگران ایرانی و سفر بی خطر و ارزان آن به پاکستان فکر شده و ما در تلاشیم تا مسیر ریلی میان دو کشور راه اندازی کنیم تا گردشگران ایرانی نیز به توانند به پاکستان سفر کرده و از مناطق زیبا و بی‌نظیر کشور ما دیدن کنند. علاوه بر این دو حوزه توریسم سلامت، توریسم فرهنگی ، توریسم علمی و… نیز به صورت جدی با مسئولین ایرانی صحبت داشته‌ایم ولی قرار است نتایج مثبت حاصل از این گفتگوها همزمان با امضای تفاهم نامه رسانه‌ای شود.

شمس آباد: شنیده‌ایم که شما عضو افتخاری مجمع خیرین سلامت ایران هستید و قرار است ۲۰ نفر که دچار قطع عضو هستند را درمان کنید. لطفا به این موضوع مهم اشاره بفرمائید.

مشهدی عبدالغفور: دقیقا همینطور است من طی سفر به مشهد و بواسطه مسئولین عزیز مجمع خیرین سلامت ایران عضو افتخاری این مجمع شدم و اعلام کردم که حاضرم حداقل بیست نفر را با هزینه شخصی خود به پاکستان برده و عمل پیوند عضو را برای آنان انجام دهم ، این اعلام با استقبال گسترده مردم ایران مواجه شدو من از این بابت خوشحالم. امیدوارم که اصحاب رسانه و همچنین دانشجویان نیز هیات ایرانی را در سفر دوم خود به پاکستان همراهی کنند و ما در تلاشیم تا میزبانان شایسته‌ای برای آنان باشیم.

انتهای پیام/.

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :