به گزارش گروه بین‌الملل شمس آباد، «محمد جواد ظریف»، وزیر خارجه ایران نشست سه‌جانبه رؤسای جمهور ایران، روسیه و ترکیه در شهر «سوچی» برای گفت‌وگو درباره بحران سوریه را «تاریخی» خواند و گفت طرفین در حال سعی برای دستی‌یابی به صلح «منصفانه و پایدار» هستند. 

نشست سه‌جانبه «حسن روحانی»، «ولادیمیر پوتین» و «رجب طیب اردوغان»، رؤسای جمهور ایران، روسیه و ترکیه در شهر «سوچی» برای گفت‌وگو درباره بحران سوریه از امروز آغاز شده است. 

آقای روحانی را در این نشست، سرلشکر «محمد باقری»، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و محمد جواد ظریف همراهی می‌کنند. 

ظریف در همین باره در توئیترش نوشت: «به همراه رئیس‌جمهور روحانی و رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح ایران در نشستی تاریخی با حضور همتایانمان از روسیه و ترکیه هستم که هدف آن معاونت به مردم سوریه برای دستیابی به صلحی منصفانه و پایدار است. در حال حرکت در مسیری صحیح هستیم.»

وزیر خارجه ایران در توئیتی دیگر عکسی از روسای جمهور ایران، روسیه و ترکیه در نشست سوچی منتشر کرد و با لحنی کنایه‌آمیز از اهمال عربستان و آمریکا در مبارزه با تروریسم و توسل آنها به «حرافی» و اقدامات نمایشی به جای اقدامات عملگرایانه در این زمینه انتقاد کرد. 

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : اردکانیان در حاشیه جلسه هیأت دولت مطرح کرد مشکل ۲ هواپیمای مرکز باروری ابرها به دلیل قدمت آن‌ها/ همکاری سپاه برای باروری ابرها آغاز شده

وی با انتشار عکس زیر نوشت: «زمانی که واقعاً مشغول سعی برای صلح و مبارزه با تروریسم باشید، به حرافی یا جادو جنبل، مثلا با گوی‌های درخشان، نیازی ندارید.»

 

اشاره آقای ظریف به گوی درخشانی است که «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا، «ملک سلمان»، پادشاه عربستان سعودی و «عبدالفتاح السیسی»، رئیس‌جمهور مصر هنگام افتتاح مرکز موسوم به «مرکز جهانی مبارزه با افراط‌گری» در نشست ریاض در خردادماه سال جاری دست خود را روی آن گذاشته بودند.  

 

 

انتهای پیام/ M


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی پارس

این خبر را به اشتراک بگذارید :