به گزارش گروه بین‌الملل شمس آباد، کمیته یهودیان آمریکا در یک پیام توییتری از اظهارات اخیر «محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان در مصاحبه با نشریه آتلانتیک که موجودیت رژیم صهیونیستی را به رسمیت شناخت، استقبال کرد.

بن‌سلمان در پاسخ به این سوال که آیا اعتقاد دارد یهودیان بتوانند کشوری برای خود داشته باشند، گفت: «معتقدم که فلسطینیان و اسرائیلی‌ها حق چسبیدن سرزمین خود را دارند. اما باید یک توافق صلح داشته باشیم تا ضمن ارائه ثبات برای همه‌گان، روابط نیز متداول‌سازی شود.

در بیانیه این کمیته آمده است: «محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی اعلام کرد که اسرائیلی‌ها حق چسبیدن دولت خود را دارند، هیچ رهبر سعودی از زمانیکه دولت یهودی ۷۰ سال پیش دوباره تولد یافت به چنین مطلبی اعتراف نکرده بود».

«محمد بن سلمان» همچنین با تکرار ادعاهای بی‌پایه و اساس علیه ایران، مدعی شد ایران بخشی از «مثلث شرارت» در منطقه است که قصد دارد بر آن حکمرانی کند.

بن‌سلمان در مصاحبه با نشریه «آتلانتیک» در توضیح این مثلث شرارت، مدعی شد: «اولین ضلع این مثلث رژیم ایران است که می‌خواهد ایدئولوژی افراطی خود را رواج دهد…در مثلث شرارت،‌ آنها قصد دارند با توسل به قدرت، یک امپراطوری ایجاد کنند».

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : داعش دومین میدان نفتی بزرگ سوریه را به کُردهای تحت پشتیبانی آمریکا تحویل داد

انتهای پیام/


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی پارس

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :