به گزارش خبرنگار شمس آباد در نیایش‌آباد، «اورازمراد  قربان‌نظراف» معاون رئیس جمهور ترکمنستان در امور تجاری و روابط اقتصاد و تجارت خارجی در جلسه هیات دولت  این کشور گزارشی از اقدامات و تدارکات جهت برگزاری چهاردهمین نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در نیایش‌آباد ارائه کرد.

این مقام عالی رتبه دولت ترکمنستان، تصریح کرد: همزمان با برگزاری نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران، قرار است یک همایش مشترک تجاری بازرگانان ایرانی و ترکمنی نیز برگزار شود.

«قربانقلی بردی‌محمداف» رئیس جمهور ترکمنستان پس از استماع این گزارش با تاکید بر اهمیت برگزاری نمایشگاه‌ها و همایش‌های مشترک تجاری و اقتصادی در معرفی ظرفیت و توانمندی‌های متقابل و همچنین در زمینه توسعه و گسترش تعاملات اقتصادی و تجاری با کشورهای خارجی به خصوص کشورهای همسایه، دستور داد که نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران و نیز همایش مشترک تجاری باید در سطح بالا سازمان دهی و برگزار شود.

از سوی دیگر «سید علیرضا صدرزاده» مدیرعامل شرکت «مدیریت پروژه‌های نمایشگاهی» که مجری و برگزار کننده نمایشگاه و همایش مذکور در ترکمنستان است، در مصاحبه با خبرنگار شمس آباد در نیایش‌آباد گفت: چهاردهمین نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در ترکمنستان در روزهای ۱۰ الی ۱۲ اسفند ۹۶(۱-۳ مارس) برگزار خواهد شد.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : شمس آباد - فتنه و ضرورت هوشیاری

وی با اشاره به اینکه در چهاردهمین نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در ترکمنستان بیش از ۶۰ شرکت ایرانی حضور دارند، تصریح کرد: نمایشگاه اختصاصی کالاها و خدمات کشورمان به منظور معرفی توانمندی‌های صنعتی، تجاری و خدماتی جمهوری اسلامی ایران در نیایش‌آباد در راستای توسعه و گسترش هر چه بیشتر تعاملات و روابط تجاری و اقتصادی بین دو کشور برگزار خواهد شد.

وی اضافه کرد: این نمایشگاه در بخش‌های صنعت ساختمان، صنعت نفت و گاز، سازه‌ها و خدمات فنی و مهندسی، محصولات صنعتی، پتروشیمی، مصالح ساختمانی، صنایع و محصولات غذایی و همچنین سیستم‌های آبیاری و کشاورزی در نیایش‌آباد، پایتخت ترکمنستان با همکاری سفارت جمهوری اسلامی ایران، وزارت خارجه و اتاق بازرگانی و صنایع ترکمنستان و نیز پشتیبانی و پشتیبانی دولت و نهادهای مربوطه دولت جمهوری اسلامی ایران با سازماندهی و مدیریت شرکت «مدیریت پروژه‌های نمایشگاهی»(ایران) برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/.

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :