به گزارش گروه بین‌الملل شمس آباد، خبرگزاری انگلیسی «رویترز» در یادداشتی به بررسی شکست گروه تروریستی داعش در سوریه و عراق پرداخته و نوشت پیروزی‌های جنبش حزب‌الله برای اسرائیل دردسارساز است.

در ابتدای این یادداشت با اشاره به نامه سردار «قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران به رهبر انقلاب اسلامی ایران درباره شکست داعش، آمده است: «زمانی که ایران پیروزی بر داعش در عراق و سوریه را اعلام کرد، از نقش محوری و قدرتمند حزب‌الله تقدیر کرد».

رویترز با تاکید بر اینکه حزب‌الله به عنوان پیروز بحرانی که از سال ۲۰۱۱ گریبان‌گیر کشورهای عربی شده، بیرون آمده است، نوشت: «اما افزایش قدرت آنها باعث اوج‌بردن نگرانی اسرائیل، آمریکا و عربستان سعودی شده است.»

در ادامه این یادداشت آمده است: «اسرائیل نگران است ایران و حزب‌الله پایگاه‌های دائمی در سوریه ایجاد کنند و خواستار اقدام نظامی علیه ایران است. درپی قوی‌تر شدن حزب‌الله از هر زمان دیگری، جنگ با اسرائیل از نظر بسیاری غیرقابل پرهیز است و دیر یا زود اتفاق می‌افتد.»

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : طی نامه‌ای به رئیس جمهور اعلام شد بیزاری مجمع نمایندگان مازندران با انتقال آب دریای خزر به سمنان

انتهای پیام/ص


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی پارس


 

این خبر را به اشتراک بگذارید :