به گزارش گروه بین‌الملل شمس آباد، «کارلس پوگدمونت» رهبر مخلوع ایالت کاتالونیا امروز (شنبه) اعلام کرد که تمایل دارد که در آلمان زندگی کند. این در حالی است که دادگاه آلمانی همچنان بررسی موارد اتهامی وی را پیگیری می‌کند.

بنابر گزارش خبرگزاری رویترز، وی در این مورد به خبرنگاران گفت: «من امیدوارم که به بلژیک باز گردم اما پس از اینکه روند دادرسی به پرونده‌ام در آلمان تمام شود.»

پوگدمونت افزود: «برنامه من این است که در برلین بمانم. هم‌اکنون این شهر محل اقامت من تا پایان روند دادرسی است.» وی در پاسخ به اینکه چطور می‌خواهد در برلین بماند هم گفت که پلیس این موضوع را می‌داند.

پوگدمونت روز جمعه با وثیقه ۷۵ هزار یورویی  از بازداشت در آلمان آزاد شد.دادستانی ایالت اشلسویگ هولشتاین در آلمان اعلام کرد که به پوگدمونت نشانی در آلمان داده شده و او باید در این محل بماند تا زمانی که قاضی درباره درخواست استرداد پوگدمونت به اسپانیا تصمیم نهایی را بگیرد.

دادستانی با اعلام بیانیه‌ای ضمن اعلام این موارد افزود که اطلاعات بیشتری درباره اینکه وی در چه محلی در آلمان به سر می‌برد در اختیار گذاشته نخواهد شد.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : پایان سفر وزیر خارجه به دوشنبه و سمرقند/ ظریف به تهران بازگشت

سال گذشته دولت محلی کاتالونیا اقدام به برگزاری همه‌پرسی به منظور استقلال این منطقه کرد. دولت مرکزی اسپانیا این همه پرسی را غیر قانونی اعلام و شماری از افرادی را که در این اقدام نقش داشتند را دستگیر کرد. پوگدمونت به بلژیک رفت. چندی پیش پلیس آلمان وی را در پی فراخوان بازداشت او در سطح اروپا دستگیر کرد.

انتهای‌پیام/


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی پارس

این خبر را به اشتراک بگذارید :