به گزارش گروه بین‌الملل شمس آباد، «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه پس از صدور بیانیه‌های متعدد از سوی دولت‌های غربی و هم پیمانان آنها در خصوص حملات شیمیایی بامداد دیروز در منطقه دومای سوریه، به غربی‌ها در خصوص تبعات سخنان تحریک‌آمیزشان اخطار داد.

غربی‌ها بدون اشاره به دلیل و مدرک استدلال خود، اصرار دارند که ارتش سوریه عامل تجاوز به منطقه دوما در غوطه شرقی است؛ آنها تاکنون بیانیه‌های متعددی در محکومیت دمشق صادر کرده‌اند.

آمریکایی‌ها و رئیس‌جمهورشان «دونالد ترامپ» از مرز محکومیت پا فراتر گذاشتند و تهدید کردند که باید پاسخی قاطع به «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه داده شود؛ نیویورک‌تایمز دیشب تیتر زده بود که «احتمال تجاوز موشکی به سوریه، افزایش یافته است.»

این اتهام‌زنی ترامپ در حالی صورت می‌گیرد که امروز منابع دولتی آمریکا گفتند که بررسی‌های اولیه، هنوز مسئول اصلی این تجاوز را به صورت قطعی مشخص نکرده است.

آنطور که خبرگزاری فرانسه گزارش داده، پوتین در مکالمه تلفنی با «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان، به این جنجال‌های رسانه‌ای پاسخ داده و نسبت به تبعات این «اقدامات تحریک‌آمیز و سخنان مبتنی بر حدس و گمان» اخطار داده است.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : اوراسیا اکسپرت گزارش داد منافع روسیه پس از تعیین رژیم حقوقی خزر

آنطور که در بیانیه کرملین آمده است «طرف روسی (در مکالمه با مرکل) بر غیرقابل‌قبول بودن اقدامات تحریک‌آمیز و سخنان مبتنی بر حدس و گمان در خصوص این موضوع (تجاوز به دوما) تأکید کرده است.»

امروز ترامپ علناً از روسیه نام برده و گفته بود «بالاخره خواهیم فهمید که آیا این تجاوز کار ایران، روسیه، رژیم اسد یا همه آنها بوده است.»

انتهای پیام/ع


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی پارس

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :