به گزارش گروه بین‌الملل شمس آباد، «انور عشقی» ژنرال بازنشسته سعودی که از او به عنوان حلقه اتصال ریاض و تل آویو نام برده می شود، در جدیدترین پست‌های توئیتری خود، کردهای ایران، ترکیه وعراق را به اتحاد برای جدایی تشویق کرد.

مشاور سابق پادشاه پیشین عربستان که پیش از این نیز از تجزیه ایران سخن گفته و ادعا کرده بود که در صورت تجزیه منطقه، ایران به شش کشور آذربایجان، کردستان، عربستان، بلوچستان، ترکمنستان و پارس تقسیم خواهد شد، در دو توئیت پی‌در پی نوشت: آمریکا همپیمان تاکتیکی کردستان و در عین حال همپیمان راهبردی ایران و ترکیه است البته نه برای حکومت روحانیون یا اردوغان. این امر واقعیت پیرامون ما را تفسیر می‌کند. کُردها باید صفوف خود را متحد کنند و هدف راهبردی خود را تشکیل کشور کردستان بزرگ به شیوه‌ای مسالمت‌آمیز و با آرامش قرار دهند.

عشقی که در طرح اظهارات ضد ایرانی در میان مقامات سعودی زبانزد است؛ بارها از تجزیه ایران و متداول‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی سخن به میان آورده است.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : برگزاری نخستین کنفرانس مقابله با مرسوم‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی در کویت

عشقی در حالی از تجزیه منطقه سخن می‌گوید، که بر اساس تحلیلها و گزارشهای خبری، عربستان یکی از کشورهایی است که نامش بیش از دیگر کشورها در طرحهای تجزیه ذکر می‌شود.

طبق گزارش نشریه المنار فلسطین در سال ۱۳۹۰، منابع آمریکایی اوایل اعتراضهای مردمی در کشورهای عربی، از تقسیم عربستان سخن گفته بودند. تجزیه و تقسیم عربستان سعودی به سه کشور که نخستین آن، کشوری شامل مکه و مدینه و اطراف آن است و هدایت آن به خاندان سعودی که روز به روز از نفوذ آنان کاسته می‌شود، سپرده می‌شود و بزرگان این خاندان جای خود را به شاهزادگان جوانی می‌دهند که آمریکا را حامی و سرپرست خود می‌دانند.

انتهای پیام/


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی پارس

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :