به گزارش گروه بین الملل شمس آباد، وزارت خارجه عربستان سعودی در بیانیه‎ای اعلام کرد که «ما از عملیات نظامی صورت گرفته علیه اهداف نظامی سوریه به طور کامل پشتیبانی می‏‌کنیم.»

در ادامه بیانیه آمده است که حملات هوایی آمریکا و دو متحد غربی آن علیه پایگاه‎های سوریه در پاسخ به استفاده از حملات شیمیایی در دوما صورت گرفته است.

وزارت خارجه بحرین نیز در بیانیه ای اعلام کرد که از حملات نظامی علیه مواضع نظامی دولت سوریه پشتیبانی می کند. این حملات برای توقف استفاده از حملات شیمایی ضرورت دارد.

سه کشور آمریکا، فرانسه و انگلیس به بهانه حملات ادعایی شیمیایی در دومای سوریه، بامداد امروز شنبه به چندین از پایگاه های سوریه در اطراف دمشق و حمص تاخت کردند.

یک مقام ارشد وابسته به ائتلاف حامی دولت سوریه خبر داد که به دنبال اخطار اولیه روسیه، دمشق چند روز قبل مراکزی که بامداد روز شنبه بواسطه آمریکا و متحدانش هدف قرار گرفت را خالی کرده بود.

تلویزیون رسمی سوریه همچنین اعلام کرد که این «تجاوز سه گانه [آمریکا، انگلیس و فرانسه] تخطی آشکار قانون بین‌الملل و نشان‌دهنده بی‌اعتنایی کشورهای مهاجم به قانون بین‌الملل است. سوریه با همان عزمی که با تروریسم مقابله کرد با این تجاوز سه‌جانبه نیز مقابله خواهد کرد. آمریکا و محور حامی تروریسم که مدعی پشتیبانی قوانین بین‌الملل هستند، بار دیگر این قوانین را زیر پا گذاشتند.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شمس آباد - بازیگرانی با سودای خوانندگی!

انتهای پیام/ص


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی پارس


 

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :