به گزارش خبرنگار شمس آباد در دوشنبه، «پیتر بوریان» نماینده ویژه اتحادیه اروپا در امور کشورهای آسیای مرکزی در کنفرانس بین‌المللی «بیست و پنجمین سالگرد روابط اتحادیه اروپا و آسیای مرکزی، از گذشته به سوی آینده» در پایتخت قزاقستان از برگزاری نشست سران آسیای مرکزی پشتیبانی کرد.

وی در این‌باره گفت: در نشست سران آسیای مرکزی که قرار است در ماه مارس سال جاری در «آستانه» برگزار شود، مسائل مربوط به تقویت همکاری‌های منطقه‌ای و مقابله با چالش‌های موجود در این منطقه مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

بوریان اظهار داشت: اتحادیه اروپا از تصمیم رهبران منطقه برای برگزاری این نشست بدون حضور طرف‌های دیگر، پشتیبانی کرده و امیدوار است که اولویت‌های همکاری و توسعه استراتژی‌های منطقه‌ای برای فایق آمدن بر چالش‌های موجود در این نشست تعیین شوند.

نماینده ویژه اتحادیه اروپا در امور کشورهای آسیای مرکزی تأکید کرد: این اتحادیه ضمن استقبال از تغییرات مثبت در آسیای مرکزی، معتقد است که همگرایی و همکاری مهم‌ترین ابزار مقابله با چالش‌های موجود در منطقه می‌باشد.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : لغو تابعیت، سلاحی جدید علیه معارضان مصر

در ماه نوامبر ۲۰۱۷ «کایرات عبدالرحمان‌اف» وزیر امور خارجه قزاقستان اعلام کرد که به ابتکار «نورسلطان نظربایف» نشست غیر رسمی سران آسیای مرکزی در ماه مارس ۲۰۱۸ در شهر آستانه در حاشیه برگزاری جشن نوروز صورت خواهد گرفت.

انتهای پیام/ح

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :