به گزارش گروه بین‌الملل شمس آباد، خانواده «عهد التمیمی» دختر فلسطینی که به اتهام اهانت به نظامیان این رژیم بازداشت شده، اعلام کردند وی در هنگام بازجویی مورد آزار و اذیت کلامی قرار گرفته است.

بر اساس گزارش خبرگزاری فلسطینی «صفا»، «باسم» پدر عهد التمیمی در کنفرانسی خبری در «رام‌الله» گفت: عهد در ۱۰ روز اولیه بازداشتش مورد بازجویی سختی قرار گرفته که بر خلاف تمام قوانین بین‌المللی و انسانی بوده؛ همه اینها در راستای شکستن وصیت او صورت گرفته است.

وی ادامه داد: رژیم اشغالگر در خلال بازجویی از انواع روش‌های اعمال فشار روانی و غیره قرار گرفته و حتی برخی محرمان برای ترساندن و تهدید او احضار شده‌اند، عهد برای مدت‌های طولانی از خوابیدن منع شده و بازجویان او را مورد آزار و اذیت کلامی قرار داده‌اند؛ با اینکه از روش‌های بسیاری برای به حرف در آوردن عهد استفاده شده اما او سخنی به زبان نیاورده است.

عهد التمیمی به تحمل ۸ ماه زندان محکوم شده و اکنون ۴ ماه است که در حبس به سر می‌برد. هفته گذشته بسیاری از رسانه‌ها از آزار و اذیت کلامی عهد خلال بازجویی‌ها خبر داده بودند. 

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : خبرگزاری سوریه «انتشار خبر ورود نیروهای چینی» را تکذیب کرد

نظامیان رژیم صهیونیستی در تاریخ ۲۷ آذر ماه سال گذشته (۱۳۹۶) «عهد التمیمی» (متولد ۲۰۰۱) را به اتهام ضرب و شتم نظامیان صهیونیست و اهانت به آن‌ها در مقابل منزلش واقع در روستای «النبی صالح» در شمال غرب رام‌الله دستگیر کردند؛ در تاریخ یاد شده ویدئویی منتشر شد که نشان می‌دهد عهد التمیمی مجاهدت می‌کند نظامیان صهیونیستی را که وارد حیاط منزلش شده‌اند، بیرون کند (جزئیات بیشتر). 

انتهای پیام/ص


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی پارس

 

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :