به گزارش گروه بین‌الملل شمس آباد، ارتش، پلیس فدرال و نیروهای بسیج مردمی عراق اعلام کردند که بخش نخست از مرحله دوم عملیات موسوم به «الجزیره و أعالی الفرات» (مناطق الجزیره و ارتفاعات فرات) که همان آزادسازی صحرای غربی این کشور است، به پایان رسیده.

گروه اطلاع رسانی الاعلام الحربی در عراق خبر داد که در جریان این بخش از عملیات مذکور ۱۷۵ روستا، ۵ پل و گذرگاه آزاد شده است.

بدین ترتیب، روستاها و مناطقی که در حد فاصل مناطق جنوب «الحضر» و مناطق شمالی «راوه» واقع شده بود، پاکسازی شد. نیروهای عراقی با آزادسازی این مناطق، مساحتی بالغ بر ۱۴ هزار و ۱۰۰ کیلومتر مربع را پاکسازی کردند.

در جریان عملیات نیروهای مقاومت عراق، ۱۱ خودرو، ۵ تانکر و ۱۸ خودرو بمب‌گذاری شده تروریست‌ها منهدم شد.

نیروهای عراقی در پایان اعلام کردند که عملیات پاکسازی مناطق آزاد شده ادامه دارد.

عملیات آزادسازی الجزیره و ارتفاعات فرات در عراق روز پنجشنبه (۲ آذر ماه جاری) برای آزادسازی مناطق الجزیره بین استانهای صلاح الدین، نینوی و الانبار آغاز شد.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : محمدی در تشریح دیدار نوروزی نمایندگان با روحانی خبر داد ابراز نگرانی رئیس جمهور از تهدیدات امنیتی و اقتصادی «تلگرام»

نیروهای امنیتی و بسیج مردمی عراق همه مناطق مسکونی استانهای الانبار، صلاح الدین، دیاله، کرکوک و نینوا را که در اشغال داعش قرار داشت، پاکسازی کردند و عاصر داعش مجبور شدند به مناطق الجزیره در این استانها پناه ببرند.

انتهای پیام/ص


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی پارس


 

 

 

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :