به گزارش گروه بین‌الملل شمس آباد، «پاپ فرانسیس» رهبر کاتولیک‌های جهان در آغاز یک سفر بسیار حساس چهار روزه به کشوری که به دلیل رفتارهای تبعیض‌آمیز با مسلمانان «روهینگیا» مورد انتقاد جامعه بین‌الملل قرار دارد، وارد «میانمار» شد.

سفر پاپ به میانمار در حالی صورت می‌گیرد که بسیاری از مسلمانان روهینگیا بوسیله ارتش این کشور قتل عام شده و تعداد زیادی از آنها به کشور همسایه یعنی بنگلادش فرار کنند. 

بنگلادش به عنوان کشور همسایه میانمار با موجی از پناهجویان مواجه شده است که امکانات برای همدستی‌رسانی به آنها کافی نیست. این افراد به شدت از جهات روحی و جسمی آسیب دیده‌اند.

این مسایل باعث شده تا اعمال فشار جامعه جهانی بر «آنگ سان سوچی» رهبر حزب حاکم و برنده جایزه صلح «نوبل» افزایش یابد. انتقادها از وی فقط منحصر به کشورهای مسلمان نمی‌شود بلکه حتی «زیگمار گابریل» و «رکس تیلرسون» وزرای خارجه آلمان و آمریکا هم به اردوگاه‌های آوارگان رفته‌اند و از وضعیت حاکم بر این مناطق ابراز تاسف کرده‌اند.

پیشنهاد ویژه :   استان چهار مهال و بختیاری : منشور گفتگوی سیاسی بوسیله وزیر کشور ابلاغ شد

چندی پیش مقامات بنگلادش اعلام کردند که با دولت میانمار در خصوص بازگشت مسلمانان روهینگیا به میانمار به توافق رسیده‌اند، اما گفته می‌شود اجرای این توافق بسیار دشوار است و شرایط آن فراهم نیست.

انتهای پیام/ق


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی پارس

این خبر را به اشتراک بگذارید :