به گزارش گروه بین‌الملل شمس آباد، «محمد بن سلمان»‌ ولی‌عهد و وزیر دفاع عربستان، در کنفرانس خبری در فرانسه، در پاسخ به سوالی درباره اوضاع یمن مدعی شد که نیروهای او می‌توانند یک شبه به «صنعاء» پایتخت یمن یورش زمینی کنند و ظرف یک هفته کار جنگ را فیصله بدهند.

«محمد علی الحوثی»  رئیس کمیته عالی انقلاب یمن در توییتر خود به این حرف ولی‌عهد عربستان واکنش نشان داد و بی‌اطلاعی این مقام سعودی  را علت بیان چنین حرفی دانست.

محمد بن سلمان گفته بود «نیروهای قانونی یمن و نیروهای ائتلاف ۲۰ کیلومتر با صنعاء فاصله دارند و می‌توانند [همین] فردا زمینی به آن یورش کنند اما این [یورش] تلفات زیادی از غیرنظامیان می‌گیرد اما طی یک هفته کار جنگ فیصله پیدا می‌کند». 

 

محمد الحوثی در واکنش به این حرف بن سلمان نوشت: این حرف‌ها نشان از آن دارد که گزارش درستی از حضور واقعی مزدورانش به او نمی‌دهند. این نشان می‌دهد که بین میدان و اتاق عملیات، ارتباط قطع است. برای همین [به بن سلمان] توصیه می‌کنیم که [حداقل] از طریق نقشه‌های گوگل فاصله را ببیند تا دوباره درباره فاصله مزدورانش با صنعاء فریب نخورد. کوهی از مردان شجاع و سازش‌ناپذیر از قبایل کمربند [صنعاء] بر سر مزدوران او ایستاده‌اند. 

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : «کنفدراسیون قدس» چیست؟

این مقام بلندپایه یمنی با اشاره به شلیک موشک به عربستان در واکنش به حملات این کشور نیز گفت که «عملیات وسیع موشکی روز چهارشنبه یگان موشکی و نیروی پهپادی، عملیات وفاع به عهدی بود که رهبر [انصارالله] در خصوص مقابله با تجاوز و جنایات جنگی و ادامه محاصره و جنایت در حق اُسرا داده بود. 

روز گذشته، یگان موشکی یمن وزارت دفاع عربستان و اهداف دیگری در ریاض پایتخت عربستان را هدف موشک «برکان اچ ۲» قرار داد و یگان پهپادی نیز اعلام کرد که با پهپادهایی به شرکت نفتی آرامکو و فرودگاه ابهاء یورش کرده است. عربستان اعلام کرد که پدافند این کشور با این حملات مقابله کرده است. 

انتهای پیام/ص 


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی پارس


 

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :