به گزارش گروه بین‌الملل شمس آباد، «همام حمودی» نائب رئیس پارلمان عراق، شنبه (امروز)، اعلام کرد که پارلمان نامه‌ای درباره تعیین زمان برگزاری انتخابات، به دادگاه عالی فدرال فرستاده است.

وی طی بیانیه‌ای که نسخه‌ای از آن در پایگاه خبری «السومریه» منتشر شد، اعلام کرد: ما نامه‌ای برای دادگاه عالی فدرال کشور فرستادیم و این نهاد، تصمیم‌گیرنده نهایی درباره به تاخیر انداختن انتخابات یا برگزاری آن در موعد مقرر است.

حمودی تاکید کرد: مصلحت ما در رعایت و نگه داشتن قانون اساسی است.

«سلیم الجبوری» رئیس پارلمان عراق نیز، امروز از وجود پیشنهادی مبنی بر برگزاری انتخابات پارلمانی در موعد مقرر و به تاخیر افتادن انتخابات شوراهای استانی خبر داد.

پارلمان عراق که قرار بود پنجشنبه درباره زمان برگزاری انتخابات پارلمانی و شوراهای استانی تصمیم‌گیری کند، به دلیل اختلافات بر سر این مسئله میان نمایندگان موفق به این امر نشد و نشست مذکور به امروز (شنبه) موکول شد. امروز نیز با حضور ۲۲۰ نماینده، نشست پارلمان برگزار شد اما همانند روز پنجشنبه هیچ توافقی میان فراکسیون‌های پارلمانی در این‌باره حاصل نشد و برخی منابع نیز اعلام کردند که فراکسیون سنی «تحالف القوی» در اعتراض به شرایط موجود از نشست خارج شدند. این فراکسیون خواستار به تاخیر انداختن انتخابات آتی که قرار است ۱۲ می آینده برگزار شود، است.

پیشنهاد ویژه :   ورزشی : تاج: با کی‌روش برای تمدید قرارداد به توافقاتی رسیده‌ایم/ با سلطانی‌فر به دنبال بازگرداندن طرح یوز هستیم - اخبار شمس آباد

انتهای پیام/غ


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی پارس

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :