به گزارش خبرنگار شمس آباد در پرستش‌آباد، پارلمان ترکمنستان در جلسه‌ای علنی، قانون جدید این کشور برای مبارزه با تروریسم را با اکثریت آرا نمایندگان تصویب کرد.

قانون جدید مذکور ترکمنستان در خصوص مبنای قانونی و سازمانی برای مبارزه با تروریسم، اختیارات و مسئولیت‌های ارگان‌ها و نهادهای مربوطه دولتی، انجمن‌های عمومی، سایر سازمان ها و نیز مقامات مربوطه را تعریف می‌کند.

بر طبق قانون جدید ترکمنستان اصول اصلی اقدامات مبارزه با تروریسم در این کشور عبارت از ارائه، تأمین و پشتیبانی از حقوق و آزادی‌های اساسی انسانی و شهروندی است.

قانونی بودن اقدامات برای جلوگیری از تروریسم و حفاظت از حقوق و منافع مشروع افراد در معرض خطر تروریسم و همچنین احتراز ناپذیر بودن مجازات برای انجام فعالیت‌های تروریستی از دیگر مفاد و محورهای قانون جدید مبارزه با تروریسم در ترکمنستان می‌باشد.

تصویب قانون جدید مجلس در زمینه مبارزه با تروریسم در ترکمنستان در حالی است که  موسسه شاخص تروریسم جهانی چندی پیش در جدیدترین گزارش خود ترکمنستان را در رتبه ۳۴ قرار داد و به عنوان یکی از کشورهای امن از نظر تهدید تروریسم قلمداد و توصیف کرد.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : علاوه بر خزانه، صندوق‌ها را نیز خالی تحویل گرفتیم/ "قفل مانع" شکسته شده/ وظیفه وزارت خارجه "حراست از برجام" و ایستادن مقابل آمریکاست

انتهای پیام/ح

این خبر را به اشتراک بگذارید :