به گزارش گروه بین‌الملل شمس آباد، یک منبع در وزارت امور خارجه سوریه «تجاوز سه‌جانبه ظالمانه آمریکا، انگلیس و فرانسه علیه سوریه» را بشدت محکوم کرد و آن را «تخطی قوانین بین‌الملل و منشور سازمان ملل» توصیف کرد. 

به گفته این منبع، «تجاوز رژیم‌های خودکامه و سلطه‌جوی غربی پس از آن واقع شد که از موفقیت طرح توطئه خود علیه سوریه و متلاشی شدن مزدورانشان تروریست‌شان مقابل پیشروی ارتش سوریه احساس یأس کردند؛‌ سرنوشت اربابان بهتر از مزدورانشان نیست و شکست و ناکامی و ننگ در انتظارشان است». 

این منبع به حضور تیم اعزامی سازمان بین‌المللی منع گسترش سلاح‌های شیمیایی در دمشق اشاره کرد که قرار است به دوما برود و درباره ادعای استفاده از سلاح شیمیایی در این شهر (در شرق دمشق) تحقیق کند و همزمان تأکید کرد که این تجاوز جز به تشدید تنش در دنیا به چیزی دیگر منتهی نخواهد شد. 

همزمان با این خبر، سخنگوی فرماندهی نیروهای مسلح و ارتش سوریه با بیان اینکه حدود ۱۱۰ موشک به نقاط مختلف در سوریه شلیک شد از جمله به برزه در دمشق، اعلام کرد که بسیار از موشک‌ها منهدم یا بواسطه پدافند از مسیر و هدف منحرف شد که یکی از این انحراف‌ها سبب جراحت سه نفر شد. 

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : طی پیامی فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) وقوع زلزله کرمانشاه را تسلیت گفت

سخنگوی فرماندهی ارتش سوریه اعلام کرد که برخی از موشک‌ها نیز به هدف اصابت کرده که از جمله آن یکی از ساختمان‌های مرکز پژوهش‌های علمی در برزه است که شامل مرکزی آموزشی و حاوی آزمایشگاه‌هاست که خساراتی به ساختمان وارد شد. 

فرماندهی ارتش سوریه با بیان اینکه این تجاوز آمریکا سبب نمی‌شود که دفاع از سوریه و مردمش قطع شود، تأکید کرد که این اقدام آمریکا عزم ارتش سوریه و متحدانش را جزم‌تر می‌کند.

بامداد امروز شنبه (۲۵ فروردین) دونالد ترامپ خبر از آغاز حملات مشترک آمریکا ، انگلیس و فرانسه به نقاطی نظامی در سوریه داد و اعلام کرد که او از این دو کشور تشکر می‌کند. 

انتهای پیام/ص 


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی پارس


 

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :