به گزارش گروه بین‌الملل شمس آباد، شبکه الجزیره در خبری فوری به نقل از یک مسئول وزارت خارجه قطر گزارش داد که ادعای امارات درباره رهگیری یک فروند هواپیمای مسافربری این کشور بوسیله جنگنده‌های قطری صحت ندارد.

سازمان هواپیمایی شهری امارات امروز (دوشنبه) در بیانیه‌ای مدعی شد که یک هواپیمای مسافربری امارات در حال پرواز متداول به مقصد بحرین بوده که بوسیله جنگنده‌های قطری رهگیری شده است.

در این بیانیه آمده است که رهگیری هواپیماهای مسافربری بوسیله جنگنده‌های قطری تهدیدی آشکار و خطرناک برای سلامت پروازهای شهری و تعدی آشکار قوانین و توافقنامه‌های بین‌المللی است. (جزئیات بیشتر)

پیشتر «علیاء أحمد بن سیف آل ثانی» نماینده دائمی قطر در سازمان ملل با اشاره به شکوائیه قطر به سازمان ملل و شورای امنیت درباره تعدی حریم هوایی قطر بوسیله یک هواپیمای باربری نظامی امارات، گفت که «دوحه اطلاعاتی درباره طرح امارات و عربستان برای هدف قرار دادن تأسیسات و اهداف نظامی در داخل خاک قطر در اختیار دارد».

آل ثانی افزود که دوحه در نامه‌های جداگانه‌ای به دبیرکل سازمان ملل و رئیس شورای امنیت اعلام کرد که ساعت ۱۰ صبح سوم ژانویه ۲۰۱۸ یک فروند هواپیمای باربری نظامی امارات با کد شناسایی  (DHC-6) وارد حریم هوایی قطر شده و بدون کسب اجازه از مسئولان مربوطه قطر، بر فراز منطقه اقتصادی آن به پرواز درآمده است.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شمس آباد - بدهی ۷۰۰هزار میلیاردی‌روحانی‌برای‌رئیس‌جمهور بعدی

انتهای پیام/م


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی پارس

 

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :