به گزارش گروه بین الملل شمس آباد، وزارت دفاع روسیه امروز جمعه اعلام کرد تعداد کسانی که از آغاز اجرای آتش بسهای انسانی در سوریه از غوطه شرقی خارج شده اند به ۱۷۰۲۹ نفر رسیده است.

این نهاد روسی تأکید کرد که امروز جمعه نیز ۳۱۱ غیر نظامی از جمله ۱۲۸ کودک از ایست و بازرسی اردوگاه «الوافدین» در شمال غوطه شرقی خارج شده اند.

وزارت خارجه سوریه در واکنش به خروج این افراد تأکید کرد، خروج هزاران غیر نظامی از غوطه شرقی،  با وجود تلاشهای بی وقفه گروههای تروریستی برای منع آنان،  نشان میدهد که فریاد برخی از کشورها با ادعای نگه داشتن جان افراد غیر نظامی فقط بیانگر کذب و نفاق آنهاست.

یک منبع مسئول در وزارت خارجه سوریه تصریح کرد که پس از گذشت سالها از دروغ، نیرنگ، استفاده از افراد غیر نظامی به عنوان سپر انسانی، ممانعت از رساندن مدد به آنان و استفاده از این افراد به عنوان دستاویزی در برابر جامعه بین الملل، دولت سوریه طی روزها گذشته از بزرگترین دروغ  نیرنگ گروههای تروریستی اماده در  غوطه شرقی پرده برداشت.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : /محمود نورانی/ بحران ریزگرد؛ عاملی چالش ساز در امنیت انسانی جنوب غرب آسیا

خبرگزاری رسمی سوریه به نقل از این منبع گزارش داد که «نیروهای مسلح ما امنیت [روند] خروج و انتقال هزاران غیر نظامی سوریه محاصره شده در غوطه را تأمین کرد» و همچنان روند انتقال آنان به مناطق امن ادامه دارد.

دمشق تأکید کرد که سرویسهای امنیتی سوری نیز امنیت این غیر نظامیان را تأمین کرده اند و به آنان غذا، دارو، خدمات بهداشتی میدهند.

به گفته این منبع، افراد غیر نظامی با پای پیاده از مناطق تحت اشغال تروریستها به آغوش دولت سوریه برگشتند و این مسئله خط بطلانی بر همه شعارهای پر طمطراقی است که تروریستها و حامیان غربی و منطقه‌ای آنان طی هفت سال گذشته استفاده کردند.

این منبع در پایان خاطر نشان کرد، دولت سوریه تأکید دارد که آماده است همه نیازهای شهروندان خود را تأمین کند و از سازمان ملل و نهادهای امدادرسانی می‌خواهد به اماکنی که در حال اماده هزاران غیر نظامی را در خود جای داده است، مدد ارسال کند.

انتهای پیام/ص


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی پارس


 

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : /آسیای مرکزی در ۲۴ ساعت گذشته/ پایان هفدهمین نشست شانگهای/ تأکید «غنی» و «رحمان» بر امنیت منطقه
کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :