به گزارش گروه بین الملل شمس آباد، جنبش حماس فلسطین به اظهارات محمد بن سلمان ولیعهد عربستان درباره مشروعیت اشغالگری خاک فلسطین بوسیله رژیم صهیونیستی واکنش نشان داد.

این جنبش با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که چنین اظهارات و مواضعی در حالی مطرح میشود که از رهگذر یهودی کردن قدس، گسترش شهرک نشینی در کرانه باختری، تداوم محاصره غزه، کشتار افراد غیر نظامی و کودکان در کمال خون سردی، روند جنایات اسرائیل و تجاوزات روزانه به حق و مقدسات ملت فلسطین افزایش یافته است.

به گزارش وبگاه خبری «فلسطین الیوم»، حماس هر گونه مرسوم سازی روابط با رژیم اشغالگر در تمامی سطوح را رد میکند؛ چرا که این مسئله پیامدهای خطرناکی برای ملت فلسطین و حقوق تاریخیش و اتحاد و همبستگی ملتش دارد؛ ملتی که مخالف چنین سیاستهایی هستند.

این جنبش پایان بخشیدن به هر نوع مرسوم سازی روابط و تماس با رژیم صهیونیستی و بازبینی این سیاستها و مواضعی که با علایق ملتهای عربی و اسلامی و آزادگان جهانهمخوانی ندارد را خواستار شد.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : آماده افزایش همکاری دو طرفه با کشورهای منطقه هستیم

حماس همچنین بر لزوم فعالیت در راستای پشتیبانی، پشتیبانی و تقویت ایستادگی ملت فلسطین در خاک خود و تداوم سیاست منزوی کردن رژیمی تأکید کرد که خطری برای فلسطین و تمامی منطقه است.

بن سلمان گفته بود که «معتقدم که اسرائیلی‌ها و فلسطینیان حق چسبیدن سرزمین خود را دارند. اما باید یک توافق صلح داشته باشیم تا ضمن ارائه ثبات برای همه‌گان، روابط نیز مرسوم‌سازی شود».

«حمد بن جاسم» وزیر خارجه پیشین قطر نیز گفته بود که «اسرائیلی حق دارند در خاک خود زندگی کنند».

انتهای پیام/

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :