به گزارش گروه بین‌الملل شمس آباد، «داوود شهاب» رئیس دفتر جنبش جهاد اسلامی فلسطین اعلام کرد که افکار عمومی جنایت رئیس جمهور آمریکا علیه قدس را با فضاسازی این کشور علیه سوریه از یاد نمی‌برند.

به گزارش وبگاه «فلسطین الیوم»، شهاب اعلام کرد، «اقداماتی که آمریکایی‌ها دارند علیه سوریه انجام می‌دهند، اقدامی تمام‌وکمال خصمانه است و آنطور که ادعا می‌کنند، پیروزی ارزش‌های انسانی و اخلاقی به شما نمی‌رود». 

این مقام جنبش جهاد اسلامی با یاد آوری اینکه «رئیس جمهور آمریکا با عقیده، اسلام، عربیت و ملیت مردم مسلمان» دشمن است، اعلام کرد، با اقداماتی که اکنون علیه سوریه می‌کنند، جنایتشان در حق قدس که هنوز جلو دیدگان همگان است، یا جنایاتشان در عراق و همچنین در حق بسیاری از کشورهای عربی و اسلامی، از یاد نمی‌رود. 

در پی ادعای کشورهای غربی در خصوص استفاده از سلاح شیمیایی در غوطه شرقی دمشق و متهم کردن ارتش سوریه، آمریکا و انگلیس و فرانسه با اظهارات جنگ‌طلبانه در حال تهدید سوریه و روسیه به تجاوز نظامی هستند.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : بیشترین دانشجوی خارجی در روسیه شهروندان ازبکستان هستند

در پی سخنان تهدیدآمیز سران آمریکا و انگلیس، «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل در طی تماس تلفنی با سفرای پنج عضو دائم شورای امنیت (آمیکا، روسیه، فرانسه، انگلیس و چین) در خصوص اوضاع سوریه ابراز نگرانی شدید کرد و زنگ خطر داد که کنترل اوضاع از دستان این کشورها خارج نشود. 

انتهای پیام/ص

 

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :