به گزارش خبرنگار شمس آباد در تاشکند، بانک ملی امور اقتصادی خارجی ازبکستان و «AKA Bank» آلمان برای توسعه روابط اقتصادی و بازرگانی ازبک‌ها با کشورهای اروپایی قراردادی به ارزش ۱۰۰ میلیون یورو امضا کردند.

این قرارداد در چارچوب اجرای فرمان رئیس جمهور ازبکستان در مورد توسعه بیش از پیش همکاری‌های دوجانبه با آلمان امضا شده است.

قرارداد امضا شده با «AKA Bank» اجرای توافقات به دست آمده در چارچوب سفر هیئت ازبکستان به سرپرستی «عبدالله عارف اف» نخست وزیر این کشور در تاریخ ۱۴و ۱۷ نوامبر سال ۲۰۱۷ میلادی به آلمان می‌باشد.    

این قرارداد اختصاص اعتبار به بانک ملی ازبکستان برای تامین مالی طرح های سرمایه گذاری و همچنین طرح‌های بخش کوچک و کارآفرینی خصوصی در زمینه واردات کالا و خدمات از آلمان و دیگر کشورهای اتحادیه اروپا را در نظر دارد.   

هم اکنون آلمان یکی از بزرگترین همکاران ازبکستان در اروپا است.

مبادلات بازرگانی ازبکستان و آلمان در سال ۲۰۱۶ میلادی ۵۲۰ میلیون دلار بود.

هم اکنون در ازبکستان ۱۲۳ شرکت آلمانی با مشارکت سرمایه سرمایه گذاران این کشور از جمله ۲۷ شرکت با ۱۰۰ درصد سرمایه سرمایه گذاران آلمان فعالیت می‌کنند.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : مستند‌سازان ژاپنی در ترکمنستان فیلم می‌سازند

با همکاری شرکت‌های بزرگ آلمانی در ازبکستان طرح‌های سرمایه گذاری به ارزش بیش از یک میلیارد یورو اجرا شده است.

آلمان در تاریخ ۳۱ دسامبر سال ۱۹۹۱ میلادی استقلال ازبکستان‌ را به رسمیت شناخته و در تاریخ ۶ مارس سال ۱۹۹۲ میلادی میان ازبکستان و آلمان روابط سیاسی برقرار شده است.

انتهای پیام/.

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :