به گزارش گروه بین‌‌الملل شمس آباد، سفارت روسیه در هلند روز دوشنبه (امروز) تصریح کرد که آمریکا سعی دارد تا اقدامات این سازمان که در صدد شروع تحقیقات درباره حملات شیمیایی اخیر «دوما» در «غوطه شرقی» سوریه است را تضعیف کند.

بنا به گزارش خبرگزاری روسی «اسپوتنیک»،سفارت روسیه توضیح داد:‌ «آمریکا سعی دارد تا اعتبار مأموریت حقیقت‌یابی در سوریه را حتی قبل از رسیدن این سازمان (منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای) به دوما تضعیف کند. روسیه بر تعهد خود برای تأمین امنیت این هیأت نمایندگی تأکید می‌کند و در کار آنها مداخله نمی‌کند».

سازمان منع گسترش سلاح‌های شیمیایی در صدد است روز دوشنبه، جلسه ویژه‌ای را برای بحث در خصوص تشدید اوضاع در سوریه برگزار کند.

شنبه هفته گذشته، آمریکا، فرانسه و انگلیس حملاتی را به شماری از اهداف در سوریه به بهانه یورش شیمیایی منتسب به دولت «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه به حومه «دوما» در دمشق انجام دادند.

بنا به گفته وزارت دفاع روسیه، این سه کشور، حدود ۱۰۰ موشک کروز و هوا به زمین شلیک کردند که دفاع هوایی روسیه، اکثر این موشک‌ها را منهدم کرد.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : سعی پارلمان رژیم‌صهیونیستی برای ممانعت از محکوم شدن نتانیاهو در پرونده فساد مالی

این یورش همان روزی رخ داد که سازمان منع گسترش سلاح‌های شیمیایی قصد داشت تحقیقاتی را درباره این یورش شیمیایی که غرب مدعی است، دمشق انجام داده است، آغاز کند.

دولت سوریه تمامی این اتهامات را رد کرده است و تصریح کرده است که یورش موشکی ائتلاف آمریکا، انگلیس و فرانسه، «تهاجم وحشیانه» بوده است.

انتهای پیام/


 

عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی پارس

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :