به گزارش خبرنگار شمس آباد در تاشکند، «ولادمیر رخمانین» معاون رئیس سازمان خواربار و کشاورزی سازمان ملل متحد(فائو) که در راس یک هیات وارد شهر تاشکند شده با مقامات وزارت امور خارجه ازبکستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار طرفین بر ادامه همکاری‌های در زمینه‌های مورد نظر تاکید کرده و نماینده این سازمان نیز از ادامه فعالیت در ازبکستان ابراز رضایت کرد.

طرفین  در این نشست اجرای پروژه نوغان‌داری را بررسی و  چگونگی همکاری ازبکستان با سازمان فائو برای سال های ۲۰۱۸ و ۲۰۲۱ میلادی ابلاغ شد.   

طبق برنامه هیئت سازمان خواربار و کشاورزی سازمان ملل متحد (فائو) در چارچوب این سفر امروز در همایش بین‌المللی نوغان داری در شهر بخارا شرکت  کرده و مذاکراتی در این زمینه نیز با کارشناسان مربوطه صورت خواهد گرفت.

ازبکستان در سال ۲۰۰۱ میلادی به عضویت سازمان خواربار و کشاورزی سازمان ملل متحد (فائو) پیوسته و در ماه ژوئن سال ۲۰۱۴ میلادی در شهر تاشکند نمایندگی این سازمان افتتاح شده است.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : وزیر کشور اسلوواکی استعفا کرد

در حال اکنون سازمان خواربار و کشاورزی سازمان ملل متحد با همکاری ازبکستان یک سری طرح های ملی و منطقه ای را در ابعاد پرورش نباتات، جنگلداری، بذرپروری، مبارزه با خشکی، جلوگیری از انحطاط زمین ها، باقی تنوع زیستی و بهره برداری پایدار از بیابان ها اجرا می‌کند.  

انتهای پیام/ح

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :