به گزارش گروه بین‌الملل شمس آباد، «رایان دیلون» سخنگوی ائتلاف بین‌المللی ضد داعش تحت رهبری آمریکا، تاکید کرد که پشتیبانی و پشتیبانی از نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) را ادامه خواهد داد.

وی در گفت‌وگو با پایگاه خبری کُردی خندان، اظهار داشت که درباره اظهارات «مولود چاووش اوغلو» وزیر خارجه ترکیه مبنی بر تماس تلفنی «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا با «رجب طیب اردوغان» همتای ترکش، اظهارنظر نمی‌کند. 

وزیر خارجه ترکیه، جمعه با اشاره به تماس تلفنی ترامپ با اردوغان گفت که رئیس‌جمهور آمریکا دستورات شفافی مبنی بر عدم ارسال سودمند‌های نظامی اضافی به یگان‌های پشتیبانی ار کردها در سوریه صادر کرده است.

دیلون تصریح کرد: از زمان آغاز عملیات «الرقه» و در زمانی که ما اسلحه و تجهیزات برای نیروهای کُرد موجود در نیروهای دموکراتیک سوریه ارسال می‌کردیم، طرف ترکی را آزادانه و شفاف و مستمر در جریان این اطلاعات قرار می‌دادیم. ما فهرستهایی از کلیه سلاح‌ها و تجهیزات نظامی ارسال شده به کردها در اختیار داریم و هیج تغییری در این مسئله حاصل نشده است.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : جمنا در انتخابات پیش رو ساقدوش و نامزد پوششی ندارد/قرار نیست فعلاً کسی به نفع دیگری کنار بکشد

وی افزود که پشتیبانی از نیروهای دموکراتیک سوریه ادامه خواهد یافت زیرا هنوز مناطقی تحت اختیار داعش قرار دارد که باید آزاد شوند. ما به پشتیبانی از شرکایمان ادامه می دهیم و همان‌گونه که برای آزادسازی منبج و الطبقه و الرقه کمکشان کردیم اکنون نیز از آنها در استان دیرالزور پشتیبانی می‌کنیم.

 انتهای پیام/غ


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی پارس

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :