خبرنگار حوزه مهاجرین، شمس آباد: بسته خبری «هفت روز با مهاجرین» ویژه پوشش رویدادهای مرتبط با جامعه مهاجر ساکن در ایران در شمس آباد راه‌اندازی شده است.

در دهمین شماره، رویدادهای مرتبط با جامعه مهاجر افغانستانی در ایران را در هفته‌ای که گذشت مرور می‌کنیم.

** آغاز آمایش ۱۲ و چند نکته ضروری

آغاز طرح آمایش ۱۲ از امروز در دفاتر کفالت رسما کلید خورد.

دارندگان کارت‌های هویت ۱۰ و آمایش ۱۱ توجه داشته باشند که می‌بایستی سرپرست خانوار با در دست چسبیدن مدارک خود و خانواده جهت نوبت دهی به دفاتر کفالت مراجعه کند.

دارندگان کارت‌های آمایش ۱۰ و هویت ۹ می‌بایستی جهت تعیین تکلیف و بررسی پرونده به هدایت کل امور اتباع و مهاجرین خارجی خراسان‌رضوی مراجعه کنند.

دارندگان برگه‌های اصلاحات و تغییرات باید ضمن مراجعه به هدایت‌کل امور اتباع و بروز رسانی برگه‌های اصلاحات و تغییرات جهت نوبت دهی به دفاتر کفالت مراجعه کنند.

تمامی افرادی که از زمان دریافت کارت‌های آمایش ۱۱ تاکنون وقایع اربعه شامل (ازدواج، طلاق، فوت، تولد) برایشان اتفاق افتاده و در پرونده ثبت نگردیده، می‌بایستی با مراجعه به دفاتر کفالت و دریافت برگه ارجاع جهت ثبت در سامانه به هدایت‌کل امور اتباع مراجعه کنند.

عوارض شهرداری و سایر هزینه‌های مرتبط با آمایش ۱۲ همانند سال گذشته محاسبه و اخذ خواهد شد.

آخرین مهلت مراجعه اتباع خارجی به دفاتر کفالت جهت نوبت دهی و ثبت نام و دریافت کارت‌های آمایش ۱۲ تا تاریخ ۳۰ آذر ماه امسال خواهد بود.

 

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : گفتمان نژادپرستانه وهابی در سایت‌های اجتماعی و کتاب‌های درسی - شمس آباد

** آغاز ثبت نام مهاجرین افغانستانی برای تشرف به عتبات عالیات+ جزئیات

مرحله ثبت‌نام اصلی و صدور ویزای عراق برای مهاجرین افغانستانی از امروز در دفاتر کفالت آغاز شد، ذکر چند نکته در این باره حائز اهمیت است.

متقاضیان ابتدا پیش ثبت نام کنند چراکه در غیر اینصورت ثبت نهایی نمی‌شوند

آخرین مهلت پیش ثبت‌نام ۳۰ مهر ماه است.

آخرین مهلت ثبت نام برای کسانی که پیش‌ ثبت‌نام کرده‌اند، چهارم آبان ماه خواهد بود.

ویزای عراق به مدت یک ماه اعتبار دارد.

 

** تقدیر دولت افغانستان از رهبر معظم انقلاب

«عالمی بلخی» وزیر مهاجرین افغانستان با بیان اینکه وضعیت مهاجرین افغانستانی در ایران نسبت به گذشته بهبود یافته است، خاطر نشان ساخت که حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای(مد ظله العالی) با فرمان خود مبنی بر این که تمامی دانش‌آموزان افغانستانی مهاجر در ایران نباید از نعمت تعلیم باز بمانند، معاونت بزرگی به علم و دانش افغانستان کرده و ما قدردان ایشان هستیم.

 

** حضور تیم والیبال بانوان مهاجر در لیگ ایران

«زهرا احمدی» مربی ایرانی انجمن والیبال بانوان مهاجر گفت: طی رایزنی‌های صورت گرفته با هیات والیبال خراسان دختران مهاجر افغانستانی می‌توانند در مسابقات داخلی استان و داخلی مشهد در کنار تیم‌های ایرانی به عنوان تیم مهاجرین شرکت کنند.

 

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : تأیید پایبندی ایران به معنی عدم احتمال خروج آمریکا از برجام نیست

** عزاداری مهاجرین افغانستانی در امام‌زاده یحیی(میامی)

طبق سنوات گذشته در ماه محرم، هیئت عزاداری و سینه زنی مهاجرین افغانستانی مقیم گلشهر مشهد در آستانه مبارکه امامزاده یحیی میامی مراسم عزاداری اباعبدالله الحسین(ع) را بر پا داشتند.

** تحصیل دو هزار دانش‌آموز افغانستانی در مدارس خراسان جنوبی

«لامعی» مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی از تحصیل نزدیک به دو هزار دانش‌آموز مهاجر در مدارس خراسان جنوبی خبر داد.

 

** نیازمند تغییر رفتار با دانش‌آموزان مهاجر در مدارس هستیم

«رضوان حکیم زاده» معاون وزیر آموزش و پرورش در اظهاراتی با بیان این که هر انسان با هر نژاد محترم است، گفت: نباید بین افراد با نژادهای مختلف جداسازی و تبعیض قائل شد، نظام چند فرهنگی بسیار مهم است و امروزه اخبار بدی از رفتار با مهاجرین به گوش می‌رسد که نشان می‌دهد ما از سیره انبیا فاصله گرفته‌ایم.

 

**عبور مهاجرین خارجی در پیاده روی اربعین از مرز شلمچه

«فتحی‌زاده» رئیس کمیته انتظامی ستاد اربعین گفت: مهاجرین خارجی جهت شرکت در پیاده‌روی بزرگ اربعین باید فقط از مرز شلمچه باید عبور کنند.

 

** پیش ثبت نام ۳۰ هزار نفر برای تشرف به عتبات عالیات در خراسان‌رضوی

«محمد عجمی» مدیرکل اتباع خراسان رضوی در گفت‌وگو با شمس آباد از پیش ثبت نام حدود ۳۰ هزار مهاجر افغانستانی برای شرکت در پیاده‌روی بزرگ اربعین خبر داد.

 

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شمس آباد - عوام فریبی ترامپ در مورد احترام به ادیان

** دیدار مهاجرین افغانستانی با سرکنسول عراق در مشهد در آستانه اربعین

چندین از مهاجرین افغانستانی در آستانه برگزاری پیاده‌روی بزرگ اربعین با «عبدالنصیر محسن» سرکنسول عراق در مشهد دیدار و از دولت عراق بابت هماهنگی با جمهوری اسلامی ایران جهت شرکت مهاجرین در این مراسم بزرگ و تشرف به عتبات عالیات قدردانی کردند.

** قاتل پرستش ۲۷ مهر اعدام می‌شود اما نه در ملاعام

«غلامحسین اسماعیلی» رئیس دادگستری تهران گفت: قاتل پرستش ۲۷ مهر اعدام می‌شود.

وی یادآور شد: قاتل پرستش در ملاعام اعدام نخواهد شد.

 

** ثبت نام بیش از ۱۱۰ هزار مهاجر افغانستانی برای تشرف به عتبات عالیات/ پیش‌بینی ۳۰۰ هزار اعزام

«حمید سیلاوی» مدیرکل اتباع خوزستان گفت: تاکنون بیش از ۱۱۰ هزار مهاجر افغانستانی در مرحله پیش ثبت نام در سراسر ایران اقدام کرده و از امروز ثبت نام اصلی انجام خواهد شد.

وی افزود: سال گذشته ۲۰۰ هزار غیرایرانی عازم کربلا درا یام اربعین شدند که امسال پیش بینی می‌شود این رقم به ۳۰۰ هزار نفر برسد.

انتهای پیام/.

ما را در تلگرام، فیسبوک و توئیتر دنبال کنید.

این خبر را به اشتراک بگذارید :