به گزارش گروه بین‌الملل شمس آباد، «سرگئی ریابکوف» معاون وزیر خارجه روسیه تأکید کرد، تهدیدات آمریکا برای وضع ممنوعیت‌های جدید علیه مسکو با هدف افزایش تنش‌ها در آستانه انتخابات ریاست‌جمهوری روسیه مطرح می‌شود.

بنا بر گزارش خبرگزاری «اسپوتنیک»، ریابکوف در گفت‌وگو با خبرنگاران در مسکو گفت: «به صورت متناقض، آمریکایی‌ها اقداماتی را با هدف مداخله در امور داخلی ما، افزایش تنش‌ها در روابط دوجانبه در آستانه انتخابات ریاست‌جمهوری روسیه صورت می‌دهند و در عین حال به طرح اتهامات اثبات نشده و بی‌اساس علیه ما درباره مداخله ادعایی در فرایند انتخابات آمریکا می‌پردازند».

معاون وزیر خارجه روسیه ادامه داد: «هر روز ما تهدیدات و تمام انواع توهین‌ها را می‌شنویم و شاهد مجاهدت‌هایی برای متهم کردن روسیه و شهروندان روس به برخی اقداماتی هستیم که اصلا مناسب طرف آمریکایی نیست. کاملا مشخص است که تمام این مسائل صرفا اثرات منفی بر روابط میان دو کشور خواهد داشت».

این دیپلمات ارشد روسیه همچنین تصریح کرد، مسکو گزینه پاسخ به ممنوعیت ها علیه اتباع روس که در «گزارش مولر» نام آنها آمده است، را رد نمی‌کند.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : بازداشت ۱۰ تبعه تاجیک در ترکیه به اتهام عضویت در داعش

«رابرت مولر» مسئول کمیته تحقیقات آمریکا درباره نقش ادعایی روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۱۶ این کشور است.

دفتر «رابرت مولر»، دادستان ویژه تحقیق درباره دخالت ادعایی روسیه در انتخابات آمریکا روز جمعه گذشته ۱۶ فوریه (۲۷ بهمن‌ماه) اعلام کرد ۱۳ تبعه روسیه و ۳ نهاد این کشور در ارتباط با این پرونده تحت پیگرد قرار گرفته‌اند. 

در کیفرخواستی که روی وب‌سایت وزارت دادگستری آمریکا قرار گرفته این ۱۶ فرد و نهاد به تخطی قوانین داخلی این کشور متهم شده‌اند.

اتهامات طرح‌شده علیه متشاکیان، پشتیبانی از «دونالد ترامپ» (رئیس‌جمهور فعلی آمریکا) مجاهدت برای بی‌اعتبار کردن «هیلاری کلینتون» (رقیب ترامپ در انتخابات سال ۲۰۱۶) و خریداری غیرقانونی تبلیغات سیاسی را شامل می‌شود.  (جزئیات بیشتر)

این واکنش سرگئی ریابکوف معاون وزیر خارجه روسیه به اظهارات اخیر وزارت خارجه آمریکا مطرح شد مبنی بر اینکه واشنگتن احتمال وضع ممنوعیت‌های جدید علیه ۱۳ تبعه روس که هفته گذشته به مجاهدت برای اثرگذاری بر انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا متهم شده بودند را رد نمی‌کند.

کاخ کرملین در واکنش به این حکم اعلام کرد، هیچ شواهدی وجود ندارد که بتواند اثبات کند شخصی در امور داخلی آمریکا مداخله کرده است.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : هدف ما از برگزاری این تور شکستن فضای اشرافیگری اجراهای موسیقی است | سایت خبری

انتخابات ریاست‌جمهوری روسیه در تاریخ ۱۸ مارس سال جاری میلادی (۲۷ اسفندماه) در این کشور برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/.


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی پارس

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :