به گزارش گروه بین‌الملل شمس آباد، یک منبع آگاه امنیتی اعلام کرد که جنگنده‌های ارتش عراق، امروز (پنجشنبه)، یک تاخت انتحاری تکفیری‌های داعش را در جنوب غرب موصل، خنثی کردند.

سرتیپ خلبان «عبدالقادر الشواف» در نیروی هوایی عراق، اعلام کرد که یک انتحاری در حال کوبیدن یک خودروی زرهی بمب‌گذاری شده بود و مجاهدت داشت یگان‌های نظامی نیروهای واکنش سریع و سرویس مبارزه با تروریسم را در مناطق صحرایی روستای «هراج» از توابع شهرستان «الحضر» واقع در ۸۰ کیلومتری غرب موصل بود که شناسایی شد و هدف قرار گرفت.

وی افزود: پهپادهای آمریکایی در حال رصد حرکت این خودروی بمب‌گذاری شده بودند که بلافاصله به نیروی هوایی عراق، اطلاع دادند. به سرعت نیز دستور هدف‌گیری این خودروی مشکوک صادر شد و بالگردهای جنگی ارتش عراق این خودرو را هدف قرار دادند.

بر اساس این گزارش، این خودرو با ۳ موشک هدف قرار گرفت که به منفجر شدن خودروی مذکور منجر شد.

با وجود آنکه دولت عراق، اعلام کرده است که داعش کاملا در موصل شکست خودره اما هنوز برخی گروهک‌های وابسته به آن در برخی مناطق استان نینوا پنهان شده‌اند و هر از گاهی برای انجام حملات تروریستی از لانه‌های خود بیرون می‌آیند.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : منابع میدانی گزارش دادند آخرین وضعیت البوکمال؛ داعش از سه جهت محاصره شد و نفس‌های آخر را می‌کشد

انتهای پیام/غ


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی پارس

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :