به گزارش گروه بین‌الملل شمس آباد،‌«حیدر العبادی» نخست‌وزیر عراق تأکید کرد، نیروهای عراقی بر سراسر این کشور مسلط شده‌اند و داعش هیچ پایگاهی در این کشور ندارد.

بر اساس گزارش «بغداد الیوم»، نخست‌وزیر عراق در ادامه گفت، پیروزی بر داعش فقط یک پیروزی نظامی است، وی سپس نسبت به تعامل با داعش و ترویج تفکرات آن اعلام خطر داد. 

العبادی خواستار گسستن کردن پرونده امنیتی از پرونده انتخابات (که قرار است در ماه می ۲۰۱۸ برگزار شود) شد و افزود: جرم خرید و فروش آرای انتخاباتی تا ۱۵ سال زندان است. 

تابستان سال ۹۳ گروه تروریستی داعش در اوج قدرت و البته با خیانت برخی نیروهای عراقی و خلأ قدرت به وجود آمده، توانست شهر موصل مرکز استان نینوی دومین شهر بزرگ عراق را اشغال کند.

در آن زمان گروه تروریستی داعش بخش اعظمی از خاک سوریه را هم اشغال کرده بود و درصدد بود با رسیدن به بغداد رویای تشکیل کشور به اصطلاح عراق و شام را عملی کند.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شمس آباد - اجرای سند ۲۰۳۰ ارزشهای اسلامی را زیر سوال می برد/مردم و مسئولین هوشیار باشند

اشغال شهر موصل، گام نخست تروریست‌های داعش در عراق بود و آنان توانستند با اشغال بخش‌های وسیعی از استان های «الانبار، صلاح الدین، دیاله و …» فاصله ۴۶۵ کیلومتری با بغداد، پایتخت عراق را به ۶۵ کیلومتر کاهش دهند.

اما با نقش‌آفرینی جبهه مقاومت، پیشروی تروریست‌ها در حومه پایتخت عراق متوقف شد تا فرصت لازم برای انسجام دوباره نیروهای عراقی فراهم شود.

پس از تشکیل نیروهای بسیج مردمی (الحشد الشعبی) و بازگشت آرامش به ارتش عراق، عملیات‌های پاکسازی در دستور کار قرار گرفت. نیروهای ارتش عراق با مشارکت نیروهای بسیج مردمی طی سال‌های گذشته توانستند مناطق اشغال شده را از وجود تروریست‌ها پاکسازی کنند.

انتهای پیام/


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی پارس

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :