به گزارش خبرنگار شمس آباد در اسلام‌آباد، دیوان عالی پاکستان نواز شریف نخست وزیر سابق این کشور را از ریاست حزب مسلم لیگ سلب صلاحیت کرد.

گرچه نواز شریف در گفت و گو با خبرنگاران اعلام کرد که رأی دادگاه را نپذیرفته است اما برکناری وی بواسطه دادگاه عالی ضربه سختی به فعالیت سیاسی خاندان شریف بود.

در ۲۸ جولای ۲۰۱۷ نواز شریف به حکم دادگاه از نخست وزیری برکنار شد و در ۲۱ فوریه ۲۰۱۸ دیوان عالی وی را برای به عهده چسبیدن ریاست حزب مسلم لیگ یا هر حزب سیاسی دیگر رد صلاحیت کرد.

دیوان عالی پاکستان طی حکمی اعلام کرد، محمد نواز شریف، نخست‌وزیر سابق پاکستان نمی‌تواند رهبر حزب خود یعنی مسلم لیگ ـ شاخه نواز باشد. این در حالی است که شریف خود بنیانگذار این حزب بوده است.

به گزارش داون،حکم دیوان عالی پاکستان برای سلب صلاحیت نواز شریف بعد از تحقیق درباره پرونده فساد مالی پانامالیکس مربوط به خاندان شریف صورت گرفت.

با وجود سلب صلاحیت و کناره‌گیری نواز شریف از نخست وزیری، مقامات حزب مسلم لیگ بار دیگر وی را به ریاست حزب انتخاب کرده بودندکه این موضوع اعتراضات گسترده در پاکستان را به دنبال داشت.

پیشنهاد ویژه :   استان چهار مهال و بختیاری : دولت همراه چیست و چگونه عضو شویم؟

با توجه به اینکه نواز شریف دیگر نمی‌تواند رهبر حزب باشد تمام تصمیم‌هایی که وی به ویژه درباره اعلام نامزدهای حزب مسلم لیگ برای انتخابات ماه آینده مجلس سنا بی‌اعتبار است.

انتهای پیام/

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :