به گزارش خبرنگار شمس آباد در تاشکند، «کریستالینا گئورگییوا» مدیر ارشد بانک جهانی که در راس یک هیات اقتصادی به تاشکند سفر کرده است صبح امروز با «شوکت میرضیایف» رئیس جمهور ازبکستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

رئیس جمهور ازبکستان در این دیدار بر همکاری های روز افزون بین تاشکند و بانک جهانی مبنی بر اجرای طرح های اولویت دار سرمایه گذاری در این کشور تاکید کرد.

طرفین تاکید کردند: دیدارهای شفاف و موثر انجام گرفته در سال گذشته با روسای بانک در شهر تاشکند و شهر نیویورک بر گسترش بیش از پیش همکاری های عملی و آغاز یک مرحله جدید همکاری های متقابل همدستی کرده است.

طی این دیدار همچنین گسترش بیش از پیش همکاری های متقابل در چهارچوب ابعاد اولویت دار توسعه ازبکستان بر اساس استراتژی اقدامات برای سال های ۲۰۱۷ و ۲۰۲۱ میلادی مورد بررسی قرار گرفت.  

گئورگییوا تاکید کرد: بانک جهانی آماده گسترش بیش از پیش همکاری های همه جانبه با ازبکستان در چهارچوب اجرایی طرح های اولویت دار ملی و منطقه ای است.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : شمس آباد - چرا عملیات ترکیه در شمال سوریه اهمیت دارد

نمایندگان بانک جهانی نیز بر اصلاحات در ازبکستان و بالا رفتن سطح زندگی و رفاه مردم این کشور تاکید کرد.

در این دیدار همچنین «سیریل میولر» معاون رئیس بانک، «لیلیا بورونچوک» مدیر منطقه ای، «ورنر گروبر» مدیر اجرایی و «هیدکی ماری» رئیس نمایندگی بانک جهانی در ازبکستان حضور داشتند.

ازبکستان در سال ۱۹۹۲ میلادی به عضویت بانک جهانی درآمد و این بانک از سال ۱۹۹۵ میلادی برای اجرای طرح‌های در زمینه‌های خصوصی‌سازی، رشد بخش مالی، مدرنیزه کشاورزی، الکتروانرژی، بهبود زیرساخت‌های حمل و نقلی، مسائل اجتماعی، بهداشت و آموزش به ازبکستان بیش از ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار وام اختصاص داده است.

انتهای پیام/.

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :