به گزارش گروه بین‌الملل شمس آباد، «جاسم محمد جعفر» نماینده پارلمان عراق که در رسانه‌ها به نزدیک بودن به «حیدر العبادی» نخست وزیر عراق معروف است، اعلام کرد که سعی‌های مداوم عراقی-عربی برای بازگردان عضویت سوریه در اتحادیه عرب در جریان است.

وی ادامه داد که بازگشت سوریه به وضعیت طبیعی‌اش در ثبات و امنیت مرزهای عراق و محکم کردن آن در مقابل حملات تروریستی، مفید است.

جاسم محمد به وبگاه «المعلومه» گفت: «عراق، مصر، الجزائر و تونس، به شدت از بازگشت سوریه به وضعیت طبیعی و نیز بازگشت عضویت این کشور در اتحادیه عرب پشتیبانی می‌کنند.»

وی تصریح کرد، مصر بازیگر مطرح در این زمینه است، زیرا متحد روسیه است و از نظر اداری، کنترل اتحادیه عرب را در دست دارد و این باعث می‌شود پشتیبانی قاهره در این موضوع منجر به تأثیرات بسیار مثبتی  باشد.

 اتحادیه عرب در نوامبر سال ۲۰۱۱ و همزمان با آغاز ناآرامی‌های سوریه، عضویت این کشور را تعلیق کرد تا شاید بتواند فشارها بر دمشق را تشدید کند.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : باید به گفت‌وگو با ایران ادامه دهیم

با وجود آنکه اکنون کنترل بخش اعظم اراضی سوریه در اختیار دولت قانونی این کشور است، اعضای اتحادیه عرب تاکنون از بازگرداندن کرسی سوریه به دولت خودداری کرده‌اند.

انتهای پیام/ق


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی پارس

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :