به گزارش گروه بین‌الملل شمس آباد، تیم «رابرت مولر» مشاور ویژه آمریکا در حال تحقیق در خصوص ارتباطات «جرد کوشنر» داماد «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا و مشاور ارشد کاخ سفید با مقامات رژیم صهیونیستی است.

روزنامه آمریکایی وال استریت در این خصوص گزارش کرد، مولر که در خصوص ارتباطات روسیه با ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ در حال تحقیق است، همچنین بر روی پیشنهاداتی نیز تحقیق می‌کند که کوشنر به درخواست تل‌آویو به رهبران خارجی برای جلوگیری از رأی‌گیری ۲۰۱۶ دسامبر شورای امنیت سازمان ملل، ارائه داده است.

قطعنامه دسامبر ۲۰۱۶ شورای امنیت سازمان ملل، شهرک‌سازی‌های کرانه باختری را محکوم می‌کند.

در این گزارش آمده است که کوشنر همچنین در خصوص نقشی که در اخراج «جیمز کومی» مدیر سابق اف بی آی ایفا کرده است نیز مورد بازجویی قرار می‌گیرد.

تل‌آویو در ماه دسامبر ۲۰۱۶، در خصوص این قطعنامه بسیار به خشم آمد اما در نهایت، سعی‌ها برای جلوگیری از تصویب این قطعنامه ناکام ماند زیرا دولت باراک اوباما اماده به استفاده از قدرت وتو خود نشد و این قطعنامه تصویب شد.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : سوریه؛ بزرگترین عرصه شکست سازمان سیا - شمس آباد

روزنامه تایمز اسرائیل گزارش کرد، مقامات ارشد اسرائیل ظاهراً بعنوان بخشی از سعی‌های دیپلماتیک خود با کوشنر و «استفان بانون» یکی دیگر از مشاوران ارشد ترامپ و مقامات دیگر تماس برقرار کردند تا بررسی کنند که آیا رئیس‌جمهور بعدی آمریکا می‌تواند قطعنامه ۲۳ دسامبر شورای امنیت علیه شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی را از بین ببرد یا خیر؟

در آن زمان، رسانه‌های رژیم صهیونیستی گزارش کردند که «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی شخصاً با تیم دولت انتقالی آمریکا تماس برقرار کرده است تا از آنها در این خصوص درخواست معاونت کند.

ترامپ در آن زمان، رأی‌گیری درباره آن قطعنامه را محکوم کرد و کارآمدی سازمان ملل را زیرسؤال برد و وعده داد که اگر بعنوان رئیس‌جمهور برگزیده شود، اوضاع فرق خواهد کرد.

بنا به گفته وال استریت ژورنال، نتانیاهو همچنین با «عبدالفتاح السیسی» رئیس‌جمهور مصر که کشورش این قطعنامه را نگاشته بود تماس گرفت و وی را متقاعد کرد تا رأی‌گیری را به تعویق اندازد.

در ماه فوریه، نشریه فارن پالیسی گزارش کرد که «مایکل فلین» که برای مدت کوتاهی قبل از آنکه به دلیل ارتباط با مقامات خارجی اخراج شود، بعنوان مشاور امنیت ملی ترامپ فعالیت داشت، به درخواست اسرائیل، اقدامات زیادی علیه رأی‌گیری شورای امنیت انجام داد.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : رمزگشایی از یک جمله "ظریف"

دولت انتقالی ترامپ همچنین از وزارت خارجه درخواست کرده بود تا تمامی اطلاعات تماس ۱۴ عضو دیگر شورای امنیت سازمان ملل را قبل از رأی‌گیری ۲۳ دسامبر درباره این قطعنامه در اختیار آنها قرار دهند که این درخواست رد شده است.

بر اساس این گزارش، ارتباط کوشنر با نتانیاهو به قبل از نقش وی در کاخ سفید باز می‌گردد، روزنامه آمریکایی «نیویورک‌تایمز» اوایل سال جاری میلادی گزارش کرد که نتانیاهو سال‌ها قبل، زمانیکه در سفر به آمریکا با خانواده‌اش همراه بود، در تخت‌خواب کوشنر خوابیده است و این دونفر بسیار با هم دوست بوده‌اند.

طبق این گزارش، از زمانیکه مسئولیتی را در کاخ سفید برعهده گرفت، چندین بار به سرزمین اشغالی سفر داشته است و هنوز مشخص نیست که چه ارتباطاتی میان تماس‌های کوشنر با مقامات اسرائیلی و تحقیقات مولر با مداخله احتمالی روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا وجود داشته است.

کوشنر همچنین به دلیل ارتباطاتی با افراد خارجی از جمله نشست‌ با «سرگئی کیسلیاک» سفیر سابق روسیه در آمریکا و «سرگئی گورکف» رئیس یک بانک دولتی روسیه زیر ذره‌بین قرار گرفته است.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : رئیس جمهور ازبکستان وارد «دوشنبه» شد

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :