فتحی نظام، خبرنگار شمس آباد،‌دمشقگروه تروریستی داعش در سوریه به پایان رسید و سایه کابوسی که بر سینه این منطقه به مدت بیش از چهار سال سنگینی می‌کرد، برچیده شد، پیروزی بزرگی را دمشق با آزادسازی شهر البوکمال به عنوان آخرین دژ و قلعه گروه داعش در مرزهای مشترک با عراق اعلام کرد.

گروه تروریستی داعش در سوریه به پایان رسید و سایه کابوسی که بر سینه این منطقه به مدت بیش از چهار سال سنگینی می‌کرد، برچیده شد، پیروزی بزرگی را دمشق با آزادسازی شهر البوکمال به عنوان آخرین دژ و قلعه گروه داعش در مرزهای مشترک با عراق اعلام کرد.

دمشق به تنهایی در این نبرد نمی‌جنگید، بلکه همپیمانانی که در شادی پیروزی در کنار سوری‌ها بودند، هم نقش برجسته‌ای در جنگ با این گروه تروریستی ایفا کردند.

جمهوری اسلامی ایران حامی برجسته رهبران و ارتش سوریه طی سال‌های جنگ و در زمینه‌های سیاسی و نظامی بود به طوری که خون ایرانی با خون سوری در هر نقطه از این خاک در هم آمیخته شد.

سرلشگر قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نقش برجسته‌ای در فرماندهی عملیات همپیمانان در کنار ارتش سوریه ایفا کرد، وی به تنهایی عملیات آزادسازی شهر البوکمال را فرماندهی کرد تا پس از آن پیامی به رهبر انقلاب اسلامی ارسال و به نیابت از همه نیروهای همپیمان، رسما پایان سیطره شجره خبیثه داعش بر این کشور را اعلام کند تا امام خامنه‌ای هم در پاسخ به این نامه تاکید کنند با نابودی داعش نه‌ فقط به کشورهای منطقه و به جهان اسلام بلکه به همه  ملت‌ها و به بشریت خدمتی بزرگ کردید.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : ترامپ، تحت سلطه پوتین و تهدیدی علیه منافع آمریکاست

سوری‌هایی که این روزها پیروزی بر داعش را جشن می‌گیرند، پیامی به همپیمانانی که در طول این دوران در کنار ارتش و ملت سوریه قرار داشتند،‌ارسال کردند.

یک بانوی سوری به خبرنگار شمس آباد می‌گوید: البته در ابتدا باید از همه کسانی که ما را در این پیروزی بر داعش و افراد مسلح و تمام کسانی که به سوریه خیانت کردند، پشتیبانی و مشارکت کردند،‌تشکر کنم و به طور خاص از ارتش سوریه به رهبری رئیس جمهور بشار اسد تشکر می‌کنم.

ایران کشور همپیمان سوریه، نقش برجسته‌ای داشت، ایران به ما مدد کرد و خیلی مدد‌ها ارائه کرد تا ما بر تروریست‌ها پیروز شویم، ایرانی‌ها حتی از بذل جانشان دریغ نکردند و خونشان با خون سوری‌ها در هم آمیخت.

بانوی سوری می‌افزاید: قطعا نمی‌توانیم نقش سرلشگر قاسم سلیمانی را فراموش کنیم که بزرگترین نقش را در پیروزی اخیر بر داعش در البوکمال ایفا کرد، از خداوند می‌خواهم پیروزی‌ها یکی پس از دیگری در تمام اماکنی که داعش یا دیگر گروه‌هایی که برای ویران کردن این کشور سعی می‌کنند، محقق شود.

یک استاد دانشگاه هم درباره نقش ایران به خبرنگار شمس آباد می‌گوید: جمهوری اسلامی ایران همواره حامی اساسی محور مقاومت اعم از سوریه یا حزب الله در جنوب لبنان در منطقه بوده است، ایران نقش تاریخی در پشتیبانی از حقوق اعراب بر ضد زورگویی و قلدرمآبی صهیونیستی و آمریکایی در منطقه ایفا کرده است.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : شمس آباد - سخنگوی حماس: صلح با اسرائیل توهم است

وی افزود : نقش ایران برای همه شناخته شده است،‌و فقط مختص زمان اماده نیست بلکه از زمانی که نظام شاه سرنگون شد و جمهوری اسلامی ایران شکل گرفت، اولین کاری را که در آن زمان انجام داد،‌سفارت رژیم صهیونیستی در تهران را به سفارت فلسطین تغییر داد و از آن تاریخ جمهوری اسلامی ایران در کنار محور مقاومت در منطقه بوده و از تمام مواضع حق‌طلبانه نه تنها در این منطقه بلکه در تمام جهان پشتیبانی کرده است که این پشتیبانی‌هایش نشات گرفته از ارزش‌های والای جمهوری اسلامی ایران  است، ایران در حال اماده در مقابل محور شرارت یعنی محور زورگوی صهیونیستی آمریکایی و دنباله‌روهایش در منطقه به ویژه رژیم‌های عربی حاشیه خلیج پارس ایستاده است، این رژیم‌ها سعی می‌کنند از طریق همپیمانی با صهیونیست‌ها به محور مقاومت ضربه وارد کنند.

ما همواره از نقش مثبت و بسیار بزرگ جمهوری اسلامی ایران در پشتیبانی از مواضع ملی ما در دفاع از سرزمینمان و حق غصب شده‌مان و در برابر تمام اقداماتی که برخی کشورها برای منحرف کردن جهت قطب نما از تنها دشمن یعنی صهیونیسم جهانی انجام می‌دهند،  تشکر می‌کنیم.

ما همچنین نقش ایران و مقامات ایران خواه رئیس جمهور حسن روحانی یا آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی را به خاطر این مواضع ارزشمند و شرافتمندانه ارج می‌نهیم و احترام والایی برای جمهوری اسلامی ایران قائل هستیم و این کشور همچنان از مواضع حق تا  احقاق حق ان شاء‌الله پشتیبانی خواهد کرد.

یک دانشجوی دختر هم می‌گوید: ما کاری را که جمهوری اسلامی ایران انجام داد و مدد‌هایی را که به ما در بیشتر عملیات‌ها ارائه کرد، بسیار ارج می‌نهیم که آخرین آن آزادسازی البوکمال بود، همچنانکه خون ایرانی با خون سوری در هر عملیاتی درهم آمیخته شد، ما از این موضع جمهوری اسلامی ایران، کشور همپیمان و دوست سوریه تشکر می‌کنیم، این پشتیبانی مقدمه پیروزی‌های ارتش سوریه بود و از خداوند می‌خواهم که سوریه به شرایط بهتری نسبت به آنچه در گذشته بود، برگردد.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شمس آباد - اعلام بالفور در راستای ایجاد منافع استعمار

با یکی از دست‌فروشان گفت‌وگو کردیم و نظرش را درباره پشتیبانی همپیمانان سوریه جویا شدیم،‌وی گفت : من یک شهروند لبنانی هستم و بیش از ۳۰ سال است که در سوریه زندگی می‌کنم و در دوران بحران و دشواری که بر ما گذشت، سوریه را ترک نکردم، درباره جمهوری اسلامی ایران باید بگویم که این کشور، دوستانه، عزتمندانه، کریمانه، با محبت و وفاداری به وطن در کنار سوریه ایستاد و از آن پشتیبانی کرد و اگر سعی‌های ایران به ویژه حاج قاسم سلیمانی در کنار ارتش سوریه، حزب الله و همپیمانان دیگر نبود، این پیروزی عظیم محقق نمی‌شد.

سوریه این روزها پیروزی نهایی بر گروه داعش را جشن می‌گیرد، گروهی که از چهار سال پیش به کشور تاخت و آن را ویران کرد، سوری‌ها بر این باورند که این پیروزی در نتیجه پشتیبانی همپیمانان دمشق به ویژه جمهوری اسلامی ایران محقق شده است که خون مردانش با خون نیروهای ارتش سوریه در هم آمیخته شد تا این پیروزی برای تمام پیمان مقاومت رقم بخورد و ثبت شود.
انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :