به گزارش خبرنگار شمس آباد در دوشنبه، «احمد آیدین» معاون مجلس ملی ترکیه در کنفرانس بین المللی پارلمانی از سفر آتی «نورسلطان نظربایف» رئیس جمهور قزاقستان در بهار سال آینده به «آنکارا» خبر داد.

وی افزود: رئیس جمهور ترکیه در سفر به قزاقستان در سپتامبر سال جاری به علاقمندی آنکارا جهت تعمیق روابط با «آستانه» در عرصه‌های مختلف اشاره کرد.

این مقام ترک گفت: ما با افتخار شاهد تقویت روابط میان ۲ کشور در چارچوب شورای کشورهای ترک زبان هستیم.

معاون مجلس ملی ترکیه با اشاره به  سفر آتی رئیس جمهور قزاقستان به ترکیه در بهار سال آینده برای شرکت در شورای همکاری‌ها افزود: بدون تردید این سفر باعث تقویت بیشتر روابط میان آنکارا و آستانه خواهد شد.

آیدین در ادامه افزود: در مجموع روابط میان ترکیه و قزاقستان همیشه بر اساس حسن تفاهم بوده و تا سطح مشارکت استراتژیک رشد یافته است.

وی در پایان مذاکرات در زمینه مسائل دوجانبه و جهانی، همکاری‌های نزدیک و مهربان میان رؤسای جمهور ۲ کشور و سفرهای متقابل در سطح عالی را بیانگر توسعه همکاری‌های این کشور و قزاقستان در تمامی عرصه‌ها عنوان کرد.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : خبرگزاری تسنیم - اخراج تروریست‌ها از «وادی‌بردی» پس از ۵ سال/ ارتش به ۶ کیلومتری قلعه «داعش» رسید + نقشه‌‌ها و تصاویر

انتهای پیام/ح

این خبر را به اشتراک بگذارید :