به گزارش خبرنگار شمس آباد در دوشنبه،  نخستین نشست کمیته فرعی تازه تاسیس همکاری‌های تاجیکستان و اتحادیه اروپا در شهر «دوشنبه» برگزار شد.

بنا به گزارش نمایندگی اتحادیه اروپا در تاجیکستان این نشست به جنبه های مختلف جاری و چشم انداز توسعه همکاری بین دوشنبه و این اتحادیه اختصاص یافته است.

نمایندگان ۲ طرف در جریان این اجلاس پیرامون طیف وسیعی از همکاری‌ها در زمینه‌های مختلف بحث و تبادل نظر کردند، همچنین مسائل مربوط به اصلاحات پروژه های برنامه ریزی شده اتحادیه اروپا در تاجیکستان مطالبی عنوان شد.

در این جلسه مسائل مربوط به «استراتژی توسعه ملی تا سال ۲۰۳۰»، پشتیبانی بودجه ای و مدیریت مالی دولتی، بهداشت، آموزش و پرورش و توسعه مناطق روستایی مورد توجه شرکت کنندگان قرار گرفت.

هیات تاجیکی در این نشست تحت ریاست «ذوقی ذوقی زاده» معاون اول وزارت توسعه اقتصادی و تجارت تاجیکستان و هیات اتحادیه اروپا تحت ریاست «هدایت بیشکویچ» و «فرنک گیسم» معاون بخش آسیای مرکزی، جنوبی و خاورمیانه این اتحادیه حضور یافتند.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : چرا ترامپ برای روسیه دردسرساز شده است؟ - شمس آباد

بیشکویج در سخنانی استراتژی توسعه ملی تاجیکستان را به عنوان یک پلت فرم اصلی برای بالا بردن اقتصاد این کشور به یک سطح جدید مهم عنوان کرد.

وی افزود: اتحادیه اروپا آماده است پشتیبانی مالی از تاجیکستان را ادامه دهد اما ما باید از ثبات اقتصادی در این کشور مطمئن شویم.

در این جلسه طرفین بر اهمیت راهبردی همکاری میان اتحادیه اروپا و تاجیکستان، بهبود همکاری های دوجانبه، ادامه اصلاحات و توسعه اقتصادی، تقویت امنیت و کاهش فقر تاکید کردند

همچنین قرار است تا یک اجلاس میان اتحادیه اروپا و تاجیکستان در تاریخ ۹ مارس سال ۲۰۱۸ میلادی در بروکسل برگزار شود.

انتهای پیام/.

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :