به گزارش گروه سیاست خارجی شمس آباد، حسین جابری‌‌انصاری دستیار ارشد وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در امور ویژه سیاسی که در آستانه پایتخت قزاقستان به سر می‌برد با الکساندر لاورنتیف نماینده ویژه پوتین در امور سوریه و مذاکره کننده ارشد این کشور در روند آستانه و همچنین سدات اونال مذاکره کننده ارشد ترکیه در این روند در نشست مقدماتی اجلاس وزرای خارجه روند آستانه به بررسی آخرین تحولات در سوریه پرداخت.

 

 

دستیار ارشد وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران و نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در امور سوریه نیز پیش از این دیداری دوجانبه داشتند و در این دیدار در مورد ترتیبات اجلاس سه جانبه فردای وزرای خارجه ایران، روسیه و ترکیه در آستانه بحث و تبادل نظر کردند.

 

 

جابری انصاری و لاورنتیف همچنین پیرامون نتایج کنگره گفتگوی ملی سوچی، ترتیبات تشکیل کمیته بررسی اصلاحات قانون اساسی سوریه و دستور کار نخستین جلسه کمیته تبادل بازداشتی ها، ربوده شدگان و مفقودان بحران سوریه گفتگو کردند.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : صادرات تسلیحاتی آلمان در زمان دولت انتقالی، حدود ۲ میلیارد یورو بوده است

قرار است نشست وزرای خارجه ایران، روسیه و ترکیه (سه کشور ضامن روند آستانه) فردا (جمعه) در آستانه پایتخت قزاقستان برگزار شود و ظریف وزیر خارجه ایران نیز امروز بعد از شرکت در نشست چهارجانبه با همتایان ترکیه‌ای، آذربایجانی و گرجستانی خود در باکو، برای شرکت در نشست سه جانبه راهی آستانه شد.

وزرای خارجه سه کشور ضامن روند آستانه، در نشست فردا جمعه ۲۵ اسفند ماه ۹۶ خود در آستانه، ضمن ارزیابی نتایج و دستاوردهای اجلاس‌های هشتگانه روند آستانه، در خصوص اولویت‌ها و دستور کار آینده این روند رایزنی و تبادل نظر خواهند کرد.

انتهای پیام/

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :