به گزارش خبرنگار شمس آباد در تاشکند، نشست سازمان همکاری اقتصادی در منطقه «آوازه» ترکمنستان برگزار می‌شود

نهمین نشست وزرای حمل و نقل کشورهای عضو سازمان همکاری اقتصادی در تاریخ ۳ می سال ۲۰۱۸ میلادی در منطقه گردشگری «آوازه» ترکمنستان برگزار می‌شود.

«قربانقلی بردی محمداف» رئیس جمهور ترکمنستان در نشست هیئت دولت  این کشور گفت: در شرایط معاصر گسترش بیش از پیش همکاری های متقابل در زمینه حمل و نقل یک عامل ناگسستنی توسعه پایدار و تاثیرگذار مستقیم به کارآیی و موازنه روابط اقتصادی جهانی می‌باشد.

ترکمنستان چندین بار تاکنون میزبان این گونه نشست های در قالب کشورهای منطقه و سازمانهای بین المللی بوده است.

از جمله در ماه نوامبر سال ۲۰۱۶ میلادی در ستایشگری آباد تحت سرپرستی سازمان ملل متحد نخستین همایش بین المللی در توسعه پایدار حمل و نقل برگزار شده است.  

سازمان همکاری اقتصادی (ECO – Economic Cooperation Organization) یک سازمان اقتصادی بین دولتی است و در سال ۱۹۸۵ میلادی با حضور ایران، ترکیه و پاکستان ایجاد شده است.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : تاخت خمپاره‌ای تروریست‌ها به دمشق؛ هفت غیر نظامی کشته شدند

از سال ۱۹۹۲ میلادی فعالیت سازمان همکاری اقتصادی در نتیجه پیوستن آذربایجان، افغانستان، قزاقستان، قرقیزستان، تاجیکستان، ترکمنستان و ازبکستان تشدید شده است.

ستایشگری آباد در حال اکنون بر چشم انداز بهبود شبکه های حمل‌ونقل «شمال – جنوب» و «غرب – شرق» با استفاده از ارتباطات زمینی، ریلی و دریایی تاکید دارد.

این طرح ها می توانند سرزمین های زیادی از جمله اقیانوس آرام تا دریاهای خزر و سیاه، از شمال قاره اروپا تا اقیانوس هند را به یکدیگر پیوستن کند.

انتهای پیام/ح

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :