به گزارش خبرنگار شمس آباد در اسلام‌آباد به نقل «داون»، «جاسم بن حماد الثانی» شاهزاده قطر و نخست وزیر سابق این کشور که در راس یک هیأت سیزده نفره به پاکستان سفر کرده است در شهر «لاهور» با «نواز شریف» دیدار کرد.

وی در دیدار با نواز شریف نخست وزیر سابق پاکستان و اعضای حزب مسلم لیگ شاخه نواز شریف درباره سرمایه‌گذاری در ایالت پنجاب و تأمین گاز ال ان جی مذاکراتی را صورت داد.

بنا به این گزارش، این شاهزاده قطری در سفر به لاهور در دیدار با نواز شریف در خصوص روابط دو جانبه و گسترش همکاری‌ پاکستان و قطر و روش های حل مشکلات فعلی حزب مسلم لیگ – نواز – گفت‌وگو کرد.

سفر این شاهزاده قطری در حالی است که وی در گذشته نیز با ارسال نامه‌ای جنجالی به دادگاه عالی پاکستان قصد نجات نواز شریف از اتهامات وارد شده را داشت.

نام این شاهزاده قطری وقتی مطرح شد که خانواده نواز شریف برای دفاع از خود نامه‌ای را به نام وی به دادگاه ارائه کردند و در این نامه نوشته شده بود که خانواده نواز شریف از سال ۱۹۸۰در قطر سرمایه گذاری کرده و سپس از طریق منافع به دست آمده در لندن خانه و زمین خریداری کرده‌اند.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : یک خبر افزایشی درباره توریسم سلامت / علت ادامه طرح تحول سلامت

حماد الثانی در ادامه سفر خود راهی کراچی شد و ضمن دیدار با «شاهد خاقان عباسی» نخست وزیر پاکستان یک نیروگاه برق در این  شهر را افتتاح کرد.

نیروگاه برق ۱۳۲۰ مگاواتی شهر کراچی که در بندر قاسم افتتاح شد با سرمایه‌گذاری مشترک چین و قطر ساخته شده است.

پاکستان در سال گذشته میلادی قرارداد واردات گاز ال ان جی از قطر به ارزش یک میلیارد دلار را امضا کرد.

گفتنی است چندی پیش زمانی که برخی کشورهای عربی به درخواست عربستان قطر را ممنوعیت کردند پاکستان اکنون نشد این کشور را ممنوعیت کند.

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :