به گزارش گروه بین‌الملل شمس آباد، «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی روز شنبه در اولین واکنش به تعرض دیروز نظامیان این رژیم به راهپیمایان غیرمسلح فلسطینی، این اقدام را «دفاع قاطعانه» توصیف کرد.

به نوشته روزنامه «یدیعوت آحارونوت»، نتانیاهو با تمجید از عملکرد نظامیان صهیونیست، گفت: «اسرائیل برای دفاع از تمامیت و امنیت شهروندانش، با قاطعیت و قصد عمل می‌کند.»

روز گذشته هزاران نفر از فلسطینی‌های ساکن نوار غزه در نزدیکی مرز این منطقه با مناطق صهیونیست‌نشین تجمع کرده و بازگشت آوارگان به فلسطین را خواستار شدند. رژیم صهیونیستی که صبح جمعه دستکم ۱۰۰ تک‌تیرانداز را در نزدیکی محل تجمع مستقر کرده بود، با گلوله‌های جنگی معترضان را هدف قرار داد.

در حالی که صهیونیست‌ها می‌گویند تنها کسانی را هدف قرار داده‌اند که به فنس مرزی نزدیک شده‌اند، تصاویر ویدئویی متعددی وجود دارد که نشان می‌دهد تک‌تیراندازها و دیگر نظامیان صهیونیست، فلسطینی‌های غیرمسلح را صدها متر دور از فنس مرزی و بعضا از پشت هدف قرار داده‌اند.

در جریان این تیراندازی دستکم ۱۶ فلسطینی به شهادت رسیده و صدها نفر زخمی شدند. با این وجود، آمریکا و کشورهای غربی عمدتا در قبال این کشتار سکوت کرده و صرفا عید «پسح» را به آن‌ها تبریک گفته‌اند.

پیشنهاد ویژه :   استان چهار مهال و بختیاری : نوای کوچ عشایر در زاگرس طنین انداخت/خداحافظی زردکوه باسیاه چادرها - شمس آباد | اخبار ایران و جهان

انتهای پیام/ق


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی پارس

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :