به گزارش گروه بین‌الملل شمس آباد، «یعیر لایپد» رهبر حزب «یش عاتید» اسرائیل در سخنانی گفت که «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر این رژیم نه بخاطر اتهام‌های مالی بلکه به خاطر قصور در توافق هسته‌ای ایران باید از قدرت کناره گیری کند.

به نوشته روزنامه «جروزالم پست» یعیر لاپید در مصاحبه‌ای که در کنست صورت گرفت، گفت : «اهداف اصلی نتانیاهو توقف توافق هسته‌‌ای ، تداوم بایکوت‌ها و اطمینان از این‌که ایرانی‌ها در کنار مرزها حضور نمی‌یابند، بود. این‌ها بزرگترین وعده نتانیاهو به اسرائیلی‌ها بود اما باید قبول کنیم که محقق نشدند.»

وی که خواهان رسیدن به سمت نخست وزیری اسرائیل است ادامه داد : «با ایران و سوریه ما شاهد کابوس هستیم. این شکست بزرگ دولت در سیاست خارجی است.»

لاپید با پشتیبانی از رویکرد «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در قبال ایران گفت: «ترامپ در زمینه سخت بردن علیه ایران با برنامه‌های نظارتی همچون برنامه موشکی ایران حق دارد. رئیس جمهور آمریکا روشن ساخت که توافق ایران، به بقیه‌اقدام‌هایی که این کشور  انجام می‌دهد را پوشش نمی‌دهد و دنیا باید اقدامی را در این زمینه انجام دهد.»

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : طبق نظر پزشکان آیت‌الله عیسی قاسم به چند عمل جراحی نیاز دارد

وی در بخش دیگر این مصاحبه گفت: «اقدام‌های دولت در قبال اوضاع سوریه به طور نادرستی شکست خورده‌اند. آنچه اینک در سوریه در حال انجام است همانی است که خواهانش نیستیم. ما نیاز به تغییر قواعد بازی با روس‌ها داریم و ایالات متحده آن را اصلاح کند و همه اطمینان حاصل نمایند که ما  قبل هرگونه اقدام در سوریه علیه ایرانیان از کسی اجازه نمی‌گیریم.»

لاپید با انتقاد از ضعف نتانیاهو خواهان ترک سمت نخست وزیری از جانب او و روی کار آمدن نسل بعدی برای هدایت امور شد و افزود: «اگر شما ۶۸ ساله باشید و در این سمت به مدت چهار دوره موجود باشید، دیگر در دورو پنجم اقدامی نمی‌توانید انجام دهید. پس لازم است اجازه دهید نسل بعدی روی کار بیاید.»

وی در این گفت‌‌وگو پیرامون طرح صلح اعراب و فلسطین و مسائل درون حزبی سرزمین‌های اشغالی به اظهار نظر پرداخت.

انتهای پیام/م


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی پارس

این خبر را به اشتراک بگذارید :