به گزارش گروه بین‌الملل شمس آباد، «الکسی بوروداوکین» نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در ژنو اعلام کرد که روسیه از شرکای خود در ژنو خواسته تا معارضان سوریه را وادار به پذیرش واقعیت کنند چرا که اصرار بر کناره‌گیری «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه به گفت‌وگوهای سازنده کمکی نمی‌کند.

بنا بر گزارش خبرگزاری «تاس»، این دیپلمات روس همچنین گفت: «این مسئله بسیار هشداردهنده است و به سختی می‌تواند به انجام یک گفت‌وگوی سازنده در ژنو کمکی کند. طی نشست نمایندگان شورای امنیت، روسیه از شرکای خود در سازمان ملل و هیأت های دیپلماتیک غربی که بر معارضان نفوذ دارند خواست تا سعی کنند معارضان واقعیت را بپذیرند چرا که موضع گیری آنها همسو با اوضاع واقعی این کشور نیست.

وی ادامه داد، سند تصویب شده بوسیله معارضان سوریه در نشست ریاض که شامل درخواست برای کناره گیری اسد از قدرت بود نیز کاملا متناقض است. «از یک سو این سند می‌گوید که معارضان هیچ پیش‌شرطی تعیین نمی‌کند اما از سوی دیگر درخواست کناره‌گیری اسد از همان ابتدای دوره گذار سیاسی را مطرح می‌کند. این درخواست اگر پیش شرط نیست پس اسم آن چیست؟».

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : شمس آباد - شریعتمداری: به امیرالمؤمنین(ع) هم اعتراض می‌کردید؟!

بوروداوکین همچنین گفت: «آنها علاوه بر این گفته اند که گروه‌های مستشاران نظامی ایران نیز باید سوریه را ترک کنند که این غیرواقع گرایانه است. مشخص نیست چطور معارضان می‌خواهند با نمایندگانی از دولت سوریه مذاکره کنند که هیأت اعزامی از ریاض آنها را مجرم می‌دانند که طبیعتا گفت‌وگو با آنها غیرممکن است».

بنا به گفته این مقام روس، مسکو معتقد است که تصمیم هیأت نمایندگی دولت سوریه برای سفر به ژنو برای شرکت در هشتمین دور از مذاکرات ژنو اقدام درستی بوده است.

پیشتر اعلام شده بود، به دلیل اینکه معارضان سوریه درخواست کناره‌گیری اسد از قدرت در ابتدای دوره گذار سیاسی را مطرح کرده‌اند، نمایندگان دولت سوریه نیز در مذاکرات ژنو اکنون نخواهند شد.

انتهای پیام/.


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی پارس

این خبر را به اشتراک بگذارید :