به گزارش گروه بین‌الملل شمس آباد، «احمد ابوالغیط» دبیرکل اتحادیه عرب که به لبنان سفر کرده، با «میشل عون» رئیس‌جمهور این کشور دیدار کرد. 

بر اساس گزارش شبکه‌ «المیادین»، عون در این دیدار گفت: لبنان نمی‌تواند این اشاره را بپذیرد که دولتش در اقدامات تروریستی شریک است، تعرض‌های اسرائیلی همچنان ادامه دارد و این حق لبنانی‌هاست که در برابر آن (اسرائیل) مقاومت کنند و با تمام ابزارهای در دسترس در مقابل آن بایستند.

میشل عون در ادامه به دفاع «انطوان عزام» نماینده لبنان در اتحادیه عرب از حزب‌الله پرداخت و گفت: اظهارات وی یک قصد ملی جامع است. لبنان از سال ۱۹۷۸ تا ۲۰۰۶ مورد تعرض قرار گرفته ، از خود دفاع کرده و موفق شده اراضی‌اش را آزاد کند.

رئیس‌جمهور لبنان در ادامه گفت: لبنان مسئول درگیری‌های عربی و منطقه‌ای در کشورهای عربی نیست، لبنان به هیچ کسی تعرض نکرده و نباید بهای هیچکدام از این درگیری‌ها را با ثبات امنیتی و سیاسی خود بدهد.

ابوالغیط پس از دیدار با عون در کنفرانس خبری، به برگزاری نشست دیروز (یکشنبه) اتحادیه عرب پرداخت و اعلام کرد عربستان درخواست بررسی مداخلات ایران در امور منطقه‌ای را داشت. 

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : شمس آباد - آمریکا به برجام پایبند نباشد لزومی ندارد ایران بماند

وی افزود هیچ کسی نمی‌پذیرد یا نمی‌خواهد که به لبنان ضرری وارد شد، اینکه دولت جدید لبنان تشکیل شود یا نشود مربوط به امور داخلی لبنان است و من نظری ندارم. 

در نشست دیروز اتحادیه عرب، حزب‌الله گروهی تروریستی خوانده شد و این موضوع با واکنش‌های گسترده روبرو شد.

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :