به گزارش گروه بین‌الملل شمس آباد، «محمد علی الحوثی» رئیس کمیته عالی انقلاب یمن اعلام کرد، تا زمانی که حملات ائتلاف عربی غاصب به یمن علیه مردم این کشور ادامه داشته باشد تمامی گزینه‌ها برای پاسخگویی روی میز است.

الحوثی در گفت‌وگویی با شبکه «فرانس ۲۴» گفت: این شرم‌آور است که شلیک موشک‌های یمنی در دفاع از مردم «محکوم» می‌شود اما جهان در قبال جنایات علیه مردم یمن سکوت کرده است.

وی ادا داد: ما موشک‌های روسی و کره‌ای را ارتقا می‌دهیم، موشک نیز می‌سازیم، اینها (موشک‌ها) ساخت ایران نیستند و برای ما مهم نیست که تجاوزگران علیه ما باور نکنند که به مرحله توسعه صنعت موشکی رسیده‌ایم، آنچه برای ما مهم است پاسخگویی به حملات است.

الحوثی در پاسخ به سوال فرانس‌۲۴ مبنی بر پشتیبانی ایران از انصارالله (در زمینه موشکی)  گفت: اگر از پشتیبانی ایران برخوردار بودیم حتما امروز در ریاض بودیم و اگر این تکنولوژی ایران را داشتیم از روز اول دشمنان خود را هدف قرار می‌گرفتیم.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شمس آباد - درباره «سوت زدن» در گوش مفسدان

‏‏‏وی تصریح کرد: درهدف قرار دادن شرکت آرامکوی عربستان و نیز بمباران تأسیسات حیاتی این کشور ادامه خواهیم داد،‌ملت یمن بزرگترین پروژه اقتصادی عربستان در شرکت آرامکو را بر هم خواهند زد و بر پروژه «نئوم» تأثیر خواهند گذاشت.

الحوثی سپس پیامی به کشورهای حامی ائتلاف عربی فرستاد و گفت: به انگلیسی‌ها، اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها می‌گوییم که از پشتیبانی عربستان در راستای توقف حملاتش به یمن دست بردارید.

وی ادامه داد: ما اکنون در اطراف نجران حضور داریم و پیشرفت بسیاری در جیزان، عسیر داشته‌ایم، ما در راستای سیاست حوصله به خرج دادن و فرسایش دشمن کار می‌کنیم، دشمن امروز پشت سر هم قراردادهای تسلیحاتی می‌بندد و این دلیلی برای فرسایش مستمر آن است، اقتصاد عربستان اکنون در حال تضعیف است. 

محمد علی الحوثی سپس تصریح کرد: اینکه می‌گویند ما مردان جنگ هستیم نه صلح ، کاملا کذب است؛ دیدار عبدالملک الحوثی با «مارتین گریفیتس»  نماینده سازمان ملل در امور یمن در راستای روند صلح و رسیدن به نتایج مثبت صورت گرفت.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : ادامه بازداشت‌ها و تیراندازی به سمت ماهیگیران در کرانه باختری و نوار غزه

وی از موضوع خلع سلاح انصارالله هم ابراز تعجب کرد و گفت: از این صحبت که می‌گویند ما زرادخانه سلاح داریم تعجب می‌کنم، ما با سازندگان بین‌المللی سلاح هیچ قراردادی نبسته‌ایم؛ زرادخانه ملت بزرگ یمن همان مردان قهرمان و آزاده‌اش است.

الحوثی در پایان مصاحبه خود به بحث اسرا پرداخت و گفت که در صورتی که دیگران آماده باشند، انصارالله آماده تبادل اسراست. 

ائتلاف عربی به رهبری عربستان از فروردین‌ماه ۱۳۹۴ به بهانه واهی جنگ علیه یمن را آغاز کرد، این حملات هنوز ادامه دارد و تا کنون هزاران غیرنظامی در آن کشته و زخمی شده‌اند.

انتهای پیام/


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی پارس

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :