به گزارش گروه بین‌الملل شمس آباد، «کارلس پوگدمونت» رئیس‌ مستعفی منطقه کاتالونیا اعلام کرده که همچنان ریاست دولت کاتالونیا را برعهده دارد.

بنا بر گزارش خبرگزاری «اسپوتنیک»، با وجود اقدامات اخیر مادرید برای به دست بردن بخش مهمی از کنترل و اختیارات دولت محلی کاتالونیا، پوگدمونت به بیزاری خود با دولت مرکزی اسپانیا همچنان ادامه می‌دهد.

بر اساس گزارش خبرگزاری «اروپا پرس»، پوگدمونت مستمری سالانه ۱۱۲ هزار یورویی را که برای دوره پس از کناره‌گیری به وی پیشنهاد شده رد کرده و اعلام کرده که همچنان رهبر کاتالونیا است.

بنا بر این گزارش، اوایل این هفته، «کریستوبال مونتورو» وزیر اقتصاد اسپانیا به پوگدمونت ده روز مهلت داده بود تا برای دریافت مستمری درخواست دهد. 

بر اساس این گزارش، پوگدمونت و چهار نفر دیگر از وزرای سابق کاتالونیا در اواخر ماه اکتبر پس از آنکه مادرید، دولت و پارلمان کاتالونیا را منحل اعلام کرد، به بروکسل رفتند.

در اوایل ماه نوامبر، مادرید برای پوگدمونت و دیگر وزرای فراری حکم بازداشت به اتهام «فتنه‌انگیزی» صادر کرد. پوگدمونت اعلام کرد که چنانچه محاکمه عادلانه وی تضمین شود، اماده است به صورت داوطلبانه به این کشور بازگردد. در تاریخ ۱۷ نوامبر، دفتر دادستانی بروکسل درخواست استرداد پوگدمونت و دیگر وزرای دولت وی را مطرح کرده بود.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شمس آباد - هدف تیلرسون از سفر به کی‌یف چه بود؟

انتهای پیام/.

این خبر را به اشتراک بگذارید :