به گزارش گروه بین الملل شمس آباد، منابع خبری وابسته به مخالفان دولت سوریه مدعی شدند که هسته‌های خاموش و عناصر باقیمانده گروه تروریستی داعش دوباره در مرکز سوریه فعالیت‌های خود را از سر گرفته‌اند.

وبگاه خبری «عنب» روز شنبه در گزارشی به نقل از منابع محلی مدعی شد گروه تروریستی داعش مناطق «سبع بیار» و مرکز ایست و بازرسی «ظاظا» در «بادیه» (صحرای سوریه) و «بئر الغاز» در جنوب شهر «القریتین» واقع در استان حمص را به اشغال خود درآورده است.

به رغم اینکه تا به این لحظه رسانه‌های داعش در این ارتباط خبری منتشر نکردند، وبگاه مذکور مدعی شد که پیشروی این گروه تروریستی بعد از عقب‌نشینی نیروهای ارتش سوریه از مقرهای خود صورت گرفته و داعش قصد دارد منطقه «المحسه» واقع در شرق شهر القریتین را اشغال کند.

این وبگاه معارض مدعی شده است که تحرکات داعش از منطقه غربی شهر «البوکمال» که به وست ۱۶۰ کیلومتر مربع است، صورت گرفته و همزمان با این تحرکات، انفجارهای شدیدی رخ داد که ناشی از تعرض جنگنده‌های ارتش سوریه علیه مواضع داعش بوده است.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : جنجال تعیین سفیر جدید عربستان در کویت

ارتش سوریه در طول ۶ ماه گذشته موفق شد با پیشروی از جنوب استان حلب و غرب استان حمص داعش را از صحرای سوریه و شهر تدمر و دیرالزور عقب براند.

انتهای پیام/ق


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی پارس

 

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :