به گزارش خبرنگار شمس آباد در اسلام‌آباد، علما و مردم پاکستان با برگزاری تظاهرات ضمن محکوم کردن جنایات علیه مردم فلسطین و کشمیر به تجاوز آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه اعتراض کردند.
جمعی از رهبران و علما مذهبی پاکستان تجاوز نظامی آمریکا به سوریه را نادیده برطرف حقوق بشر دانستند.

«میان محمد اسلم» معاون رهبر حزب جماعت اسلامی پاکستان، آمریکا و متحدان این کشور به ویژه اسرائیل را مثلث شیطانی و دشمن انسانیت دانست.

وی افزود: مثلث شیطانی آمریکا و متحدانش برای ریختن خون مسلمانان با یکدیگر متحد شده‌اند.

علامه «عارف واحدی» دبیر کل مجمع علمای شیعه پاکستان در این خصوص گفت: تمام امت اسلامی باید با یکدیگر متحد باشند و نظر یکسانی درباره جنایات اخیر آمریکا اتخاذ نمایند.
مسیحیان پاکستان نیز با محکوم کردن تجاوز جنایتکارانه آمریکا به سوریه، پایان تجاوز آمریکا و متحدانش را خواستار شدند.
در تجمع شهر راولپندی پاکستان «ثاقب اکبر» دبیرکل حزب همبستگی پاکستان، مولانا حافظ «محمد اقبال رضوی» و قاضی «محمد ظهور الهی» از علمای راولپندی و «سهیل حیات» رئیس انجمن مسیحیان راولپندی حضور داشتند.
 ایالات متحده، انگلیس و فرانسه در ساعات نخستین بامداد روز شنبه با شلیک بیش از ۱۰۰ موشک و حملات هوایی چندین نقطه در خاک سوریه را هدف قرار دادند.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : اسرائیل اصلاً زمینی ندارد که بخواهد پایتخت برای آن مشخص کند

وزارت خارجه سوریه اعلام کرد که این تاخت هیچ تاثیری بر تصمیم ارتش این کشور برای مبارزه با «ستیزه‌جویان» و کنترل کامل کشور نخواهد داشت.

در کنار انتقادات جدی از این اقدام نظامی، بسیاری آن را سخیف، ناکارآمد و دارای تبعات منفی توصیف کردند.
موج جدید تظاهرات ضد آمریکایی مردم پاکستان که از دو روز پیش در این کشور آغاز شده است همچنان در سایر شهرهای این کشور ادامه دارد.

انتهای پیام/ح

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :