به گزارش گروه بین‌الملل شمس آباد، «سرگئی شویگو» وزیر دفاع روسیه امروز پنج‌شنبه استفاده از جنگنده‌های نسل پنجم «سوخو-۵۷» در سوریه را تأیید کرد.

بنا بر گزارش خبرگزاری «اسپوتنیک»، این اظهارات وزیر دفاع روسیه پس از آن مطرح شد که برخی رسانه‌ها به نقل از برخی منابع نظامی تصاویری از جنگنده‌های نسل پنجم «سوخو-۵۷» روسیه منتشر کردند و مدعی شدند که این جنگنده‌ها به منظور آزمایش سامانه راداری و جنگ‌افزارهای الکترونیک در سوریه مستقر شده‌اند.

با این وجود شویگو در گفت‌وگو با خبرنگاران پس از سخنرانی سالانه «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه، تأکید کرد که تصاویر ماهواره‌ای از جنگنده‌های سوخو-۵۷ در سوریه که قبلا رسانه‌ها منتشر کرده بودند جعلی است چرا که این جنگنده‌ها در آشیانه نگهداری می‌شوند و هرگز در کنار یکدیگر قرار نگرفته‌اند.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد که در سال جاری میلادی، آزمایش کامل این جنگنده‌ها به اتمام برسید و «شگفتی دیگری برای همکاران ما در جهان خلق شود».

«ویکتور بونداروف» فرمانده نیروهای هوافضای روسیه در ماه آگوست سال ۲۰۱۷ میلادی اعلام کرده بود که جنگنده‌های نسل پنجم ارتش روسیه تحت عنوان جنگنده‌های «سوخو-۵۷» وارد ناوگان هوایی این کشور شده است.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : اهمیت مذاکرات ۳ جانبه روسیه، ایران و ترکیه پس از نابودی داعش - شمس آباد

جنگنده‌های سوخو-۵۷ به سامانه‌های الکترونیک هوابرد پیشرفته‌ای مجهز هستند که قادر به انجام محاسبات میدانی جنگی بدون کوچکترین دخالتی است.

علاوه بر این، جنگنده‌های سوخو-۵۷ به رادارهایی تجهیز شده‌اند که به شناسایی اهداف دریایی، زمینی و هوایی در فاصله‌ای فراتر از تمام سامانه‌های پیشرفته موجود سودمند می‌کند.

انتهای پیام/.


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی پارس

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :