به گزارش گروه بین الملل شمس آباد، «محمود الشوا» معاون وزیر دفاع سوریه تأکید کرد که حضور هر نیروی نظامی بیگانه در خاک سوریه بدون موافقت دولت این کشور، تجاوز و اشغالگری محسوب می‌شود و بر این اساس با آن رفتار خواهد شد.

الشوا در جریان سخنرانی در هفتمین نشست امنیت بین الملل در مسکو تصریح کرد که نابودی تروریسم در سوریه، ضربه سنگینی به طرحهای غرب زد و پیروزی ارتش سوریه و همپیمانانش راه را برای رسیدن به راهکار مسالمت آمیزی فراهم کرد که مردم سوریه آن را رقم بزنند.

وی با اشاره به اینکه همزمان با عملیات ارتش سوریه، روند گفت‌وگوهای سوری-سوری و آشتی ملی در این کشور ادامه دارد، از تغییر موضع بسیاری از کشورها در قبال بحران سوریه خبر داد.

خبرگزاری رسمی سوریه به نقل از الشوا گزارش داد که دولت سوریه نشستهای صلح «آستانه» با نظارت روسیه و جمهوری اسلامی ایران را پذیرفته است و این نشستها آثار مثبت مربوط دارد و در صورتی که طرف تُرک نیز به آنچه در این نشست‌ها مقرر می‌شود، پایبند باشد، نتایج بهتری نیز خواهد داشت.

پیشنهاد ویژه :   اجتماعی : شمس آباد - بازی پرمناقشه در فهرست پشتیبانی وزیر ارتباطات

معاون وزیر دفاع سوریه با اشاره به اینکه مثلث تروریسم آمریکا-انگلیس-فرانسه و ابزارهای آنان در منطقه از دستیابی به راه حل سیاسی بحران سوریه واهمه دارند تأکید کرد که این کشورها مجاهدت خواهند کرد که نشست گفت‌وگوی سوری-سوری ناکام بماند.

وی با اشاره به پیروزیهای ارتش سوریه در برابر تروریستها در ریف حلب، دیرالزور و شرق حمص در سال ۲۰۱۷ تصریح کرد که هم اکنون گروه تروریستی داعش فقط چند منطقه دور افتاده و محاصره شده را در اشغال خود دارد که حدود ۴% از مساحت کل اراضی سوریه است.

الشوا با بیان اینکه آمریکا در تشکیل گروه موسوم به «معارضان مسلح» از باقی مانده عناصر داعش استفاده میکند، اظهار داشت که واشنگتن مستقیما ناظر آموزش این افراد است.

انتهای پیام/ص


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی پارس


 

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :