به گزارش گروه بین‌الملل شمس آباد، ترزا می نخست وزیر انگلیس گفت کسانی که تاخت شیمیایی در سوریه انجام دادند باید محاکمه شوند. 

به نوشته خبرگزاری رویترز، خانم می روز سه‌شنبه (امروز) تاخت شیمیایی اخیر در شهر دوما در سوریه را وحشیانه خواند. 

نخست وزیر انگلیس افزود، در نشست شورای امنیت ملی این کشور در این باره گفت‌وگوهایی خواهند داشت. وی تصریح کرد، لندن با متحدانش آنچه را در سوریه اتفاق افتاد ارزیابی می‌کند. 

ترزا می همچنین گفت درباره تاخت شیمیایی در سوریه با دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا گفت‌وگو خواهد کرد. 

پیش از این وزارت خارجه انگلیس هم گفته بود عاملان تاخت شیمیایی به دوما در سوریه باید پاسخگو باشند. 

همچین روز گذشته وزیر خارجه انگلیس در گفت‌وگو با همتای فرانسوی خود بر اهمیت تحقیقات پیرامون آنچه در سوریه اتفاق افتاده است و اطمینان از پاسخ قاطع بین‌المللی، تاکید کرد. 

بامداد روز یکشنبه منابع محلی از وقوع تاخت شیمیایی به شهر «دوما» در نزدیکی پایتخت سوریه خبر دادند که نزدیک به ۱۵۰ کشته برجا گذاشت و صدها نفر دیگر مجروح شدند.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شمس آباد - کدام لژیونر به تیم ملی دعوت نمی‌شود

وزارت دفاع روسیه روز شنبه زنگ خطر داده بود گروه‌های تروریستی «جیش الاسلام» و ارتش آزاد قصد دارند با استفاده از گاز شیمیایی، به شهر دوما در غوطه شرقی دمشق تاخت کنند. وزارت دفاع روسیه تاکید کرده بود که تروریست‌ها به دنبال تحریک کردن احساسات جامعه بین‌المللی و متهم کردن دولت سوریه به تاخت علیه شهروندان خود است. 

دولت سوریه در سال ۲۰۱۳ با همکاری روسیه و تحت نظارت کشورها و سازمان‌های بین‌المللی از جمله آمریکا و سازمان ملل، تمام سلاح‌های شیمایی خود را نابود کرده بود.

انتهای پیام/


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی پارس

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :